Tag Archives: мадрид

(ВИДЕО+ФОТО) Спектакуларниот Циципас го исфрли Надал и закажа финале со Ѓоковиќ!

Грчкиот тенисер, Стефанос Циципас, во спектакуларното полуфинале на Мастерсот во Мадрид го победил „кралот на земјата“, Рафаел Надал со 6:4, 2:6, 6:3 и закажал финален дуел со првиот играч на светот, Новак Ѓоковиќ. Мечот траел два часа и 36. минути , а 20. годишниот Циципас во недела од 18.30 часот, …

Повеќе »

Новак Ѓоковиќ е во финалето на Мастерсот во Мадрид!

Новак Ѓоковиќ се пласира во финалето на Мастерсот во Мадрид по победата во два сета, во кои се играше тајбрејк, против Доминик Тим Новак Ѓоковиќ утре ќе се бори за трофејот на Мастерсот во Мадрид откако денеска беше подобар од Доминик Тим. Insane defence by @DjokerNole! 🤯 Stand and applaud! …

Повеќе »

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ растоварен од национализам ги одржува пријателствата со хрватските фудбалери!

Новак Ѓоковиќ е на Мастерсот во Мадрид, тениски турнир кој фудбалерите од „Реал Мадрид“ редовно го посетуваат. Покрај ѕвездите кои сега играат во тимот беше виден и легендарниот Раул… Познато е дека Новак Ѓоковиќ негува пријателство со Лука Модриќ кој бил во гледалиштето кога Ѓоковиќ требал да се сретне со …

Повеќе »

Федерер без решение за „принцот на земја“: Во полуфинале ќе играат Новак Ѓоковиќ и Доминик Тим

Австрискиот тенисер Доминик Тим го совлада швајцарскиот маестро Роџер Федерер во четирифиналето на Мастерсот во Мадрид и така закажал пресметка со најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ. Тим после пресврт славел со 3:6, 7:6, 6:4. Мечот траел два часа и 12. минути. Федерер во првиот дел играл многу помирно и …

Повеќе »

(ФОТО) Чилиќ предаде – Новак Ѓоковиќ без игра во полуфинале на АТП Мадрид

Новак Ѓоковиќ без борба се пласира во полуфиналето на мастерс-турнирот во Мадрид бидејќи Марин Чилиќ му го предаде мечот пред тој воопшто и да почне. Хрватскиот тенисер изминатата ноќ имал труење со храна. 🇭🇷 Cilic es baja del torneo por un problema estomacal. Djokovic avanza a semifinales del #MMOPEN 😔 …

Повеќе »

Нестварниот Тим го победи Надал среде Мадрид: Од понеделник Федерер повторно прв!

Австрискиот тенисер, Доминик Тим, во четирифиналето на АТП Мастерсот во Мадрид го победил Рафаел Надал со 2:0 во сетови, 7:5, 6:3. Надал освен поразот во четирифиналето и прекинувањето на серијата од 50. последователно освоени сетови на земја го предал и првото место на светот на Швајцарецот Роџер Федерер. Надал во …

Повеќе »

(ФОТО) После натпреварот, семејството: Роналдо ужива со своите дечиња!

Фудбалерот во прошетка ги повел својата свршеница Георгина Родигез и сите три малечки деца – Алана Мартина и близнаците – Ева Марија и Матео. Како си поминале покажал на социјалните мрежи… Кристиано Роналдо (32) пронашол слободно време кое успеал да го посвети на своите најмили. Фудбалерот се пофалил како во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хит на социјалните мрежи: Бесниот сопственик на ПСЖ трча со камшик по тренерот Унаи Емери!

Твитерџиите често си приредуваат забава а една од последните беше поразот на ПСЖ од Реал Мадрид со што соништата на најбогатиот клуб во светот за европскиот трон беа не само распаднати, туку доживеаа и „срам“… ПСЖ доживеа пораз и на домашен терен во двомечот од осминафиналето против Реал Мадрид во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете го најголемиот билборд во светот

Огромниот билборд за новиот Ford EcoSport во Мадрид, Шпанија влезе во Гинисовата книга на рекорди Ford официјално влезе во Гинисовата книга за рекорди за поставен најголем билборд во светот, откако го откри рекламниот постер за своето најново теренско возило Ford EcoSport на вкупна површина од 5.265 м2, што е еквивалентно …

Повеќе »