Tag Archives: мадона

(ФОТО) КАКВА МАЈКА ТАКВА ЌЕРКА – Провокативното издание на ќерката на Мадона ја надминува секоја мерка

Ќерката на Мадона, Лоурдес Леон (26) присуствувала на отворањето на изложбата Mugler Couturissima во Њујорк и она што можеме да го кажеме е дека Мадона дефинитивно доби достоен наследник. Лоурдес успеала да привлече внимание покажувајќи ја неизбричената пазува, давајќи проблематични изјави под дејство на алкохол и дискутабилни комбинации на облека. …

Повеќе »

Мадона објавила видео без шминка и филтери, видеото има над 14 милиони прегледи: „О Боже, зошто го направи тоа”

Познатата пејачка решила да го покаже своето вистинско лице и на тој начин да им порача на своите фанови дека ќе прави што сака. Веќе извесно време кралицата на попот Мадона на мрежите објавува слики и видеа на кои „не личи на себе“, како што многумина пишуваат за неа. Медиумите …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЕЈ ИКОНА – ПЕРВЕРЗИИ СРЕДЕ СЦЕНА: Мадона СЕ БАКНУВАЛА СО ЖЕНА на настап, а потоа раперката клекнала и го направил ОВА пред сите!

Поп иконата Мадона повторно го привлече вниманието на светската јавност со своето однесување, а овој пат како повод го искористи Месецот на гордоста на ЛГБТ. Таканаречениот месец на гордоста се одржува во САД во спомен на немирите во Стоунвол, кои се случија кон крајот на јуни 1969. година. Овој месец …

Повеќе »

(ФОТО) Француската икона ја критикувала Мадона: „Како може да се погледне во огледало?“

Како гостинка во емисијата „Sept à Huit“, француската актерка и поранешно заштитно лице на Шанел, Керол Букет (64), зборувала за естетската хирургија, а ја искористи приликата да ја критикува поп-пејачката Мадона. „Кога ги гледам оние луѓе кои подлегнале на козметички зафати и кога овие интервенции се малку забележани на личноста, …

Повеќе »

Мадона не престанува да шокира, сега објави бизарно видео: „Дали е ова навистина таа?“

Мадона не престанува да го шокира светот, на почетокот на 80-тите дефинитивно ги помести границите, а сега се обидува да направи нешто слично, но во склад со модерните, младешки трендови, но многумина тврдат дека го изгубила курсот. Пејачката неодамна на TikTok сподели прилично смело, но и малку бизарно видео во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славните застанале на страната на Украина: „Хитлер се врати да не прогонува“

Осудата на МАДОНА, откажување на руската турнеја на Иги Поп, повлекување на Пинк Флојд од стриминг сервисот – западните музички ѕвезди застанаа на страната на Украина. Стинг собрал 2,2 милиони прегледи на Инстаграм со видеото од акустичната изведба на песната Русија, која ја објави во 1985. година повикувајќи на мир …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СВЕТОТ ОСТАНАЛ БЕЗ ЕДЕН ОД НАЈУБАВИТЕ МАЖИ: Бил модел и пејач, а по него лудувала и Мадона!

Пејачот Бој Џорџ на својот Инстаграм профил ја објавил веста дека Ник Кејман починал. Тој имал 59. години. Познатиот пејач и sвезда на осумдесеттите години се збогувал со Ник Кејман со потресни зборови. Инаку, за многумина, тој беше еден од најубавите мажи на светот досега.   View this post on …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мадона покрај во поп музиката е кралица и на хуманоста

Кралицата на поп-музиката, Мадона, неодамна повторно отпатувала за Кенија, каде заедно со нејзината непрофитна организација „Raising Malawi“ ги посетила децата во сиропиталиштето. Како што може да се види на нејзиниот Инстаграм, таа повеќе од една недела поминува со децата во сиропиталиште во Кенија. Таа претходно донирала пари за да основа …

Повеќе »

(ФОТО) АКО МОЖАТ МАЖИТЕ МОЖЕ И ТАА – Мадона (62) си тера по свое: Објавила фотографија со дечкото (26) и го поделила Инстаграм!

62-годишната Мадона американскиот Ден на благодарноста го поминала со своето момче, танчерот Ахламалик Вилијамс (26). Мадона објавила фотографии на кои седи во скутот на момчето, со црн превез на лицето. Фотографијата, секако, доби 200.000 лајкови, но и бројни коментари, меѓу кои не сите се залагаат за тоа дека тоа момче …

Повеќе »