Tag Archives: мачење

(ВИДЕО) Вознемирувачка снимка од приврзаниците на Трамп како мачат полицаец

Вознемирувачко видео од нападот на толпата Трамп врз полицајци кога во средата упаднаа во зградата на Конгресот во Вашингтон, се појави на социјалните мрежи. Предупредуваме дека ова видео може да биде вознемирувачко за некои читатели. На снимката се гледа како приврзаниците на Трамп „приклештуваат“ полицаец помеѓу вратата и толпата луѓе. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИВАТЕН ЗАТВОР – ОВА Е ЗАБАРСКО СТОЛЧЕ ОД ПЕКОЛОТ: Холандската полиција открила мафијашки контејнери, а ова е само дел од ужасот!

Холандската полиција уапсила шест мажи, откако открила морски контејнери кои биле претворени во импровизиран затвор и звучна изолирана „просторија за тортура“, заедно со стоматолошка столица, алатки кои вклучуваат клешти и скалпели и лисици, објавија денеска надлежните. Наведено е дека полицијата извршила рација пред собата да биде користена и ги предупредила …

Повеќе »