Tag Archives: лутина

Кога е идеално време за нова врска по раскинувањето? Ова е знак дека сте го преболеле вашиот поранешен партнер

Без разлика дали сте раскинале со некого или некој со вас, чувствата се слични Раскинувањето на емотивната врска може да биде трауматично искуство, а тоа е особено точно ако вашата врска била долгорочна и навистина сте ја сакале таа личност. – Искуството на социјално отфрлање или општо социјална загуба може …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џорџ Клуни бил платен само 3. долари за филм кој беше номиниран за шест Оскари

Џорџ Клуни некогаш беше најплатениот актер во светот, но можеби ќе се изненадите кога ќе дознаете дека тој добил само 3 долари за еден од неговите најпознати филмови. За неговата историска драма од 2005. година, „Добра ноќ и среќно“, Клуни покрај глумата се нашол и во улогите на режисер и …

Повеќе »

Како тагата, лутината и осаменоста влијаат на здравјето? Не е мит, секоја емоција влијае на ОДРЕДЕН ОРГАН!

Истражувањата покажаа дека емоциите и тоа како влијаат на здравјето Обично зборуваме за влијанието на стресот врз здравјето, но малку е познато дека сите емоции – дури и позитивни – можат да влијаат на состојбата на телото. Во традиционалната кинеска медицина постои теорија дека секој орган во човечкото тело е …

Повеќе »

(ФОТО) Научниците објаснуваат зошто луѓето се лути кога се гладни

Дали и вие сте лути и нервозни кога сте гладни? Има објаснување за тие чувства! Сигурно барем еднаш сте се почувствувале лути додека чекате храна. Ова не е ваша вина. И покрај тоа што сè околу вас е во ред, и наскоро ќе ја добиете вашата храна, не можете да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како едно момче го УНИШТИЛО ИЗНЕНАДУВАЊЕ организирано по повод откривањето на полот на детето на својата мајка!

Откривањето на полот на детето сега е вистински ХИТ на интернет и сите прават посебни забави на кои свечено го откриваат полот на своето бебе во стомакот. Дали бојата ќе биде розова или сина? Тоа е прашање. Овој тренд заразил многумина ширум планетата, па сега можеме да видиме скромни забави …

Повеќе »

(ВИДЕО) Две години носела ѓердан што криел голема тајна

Во слободното време се бави со резба и обработува дрво,па Тери од Австралија решил да направи уникатно парче накит за својата девојка Ана за првата годишнина од нивната врска. Во него скрил романтична тајна. И подарил ѓердан што сам го изработил, а таа немала поим дека тој во приврзокот од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА СИГУРНО ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Не го пуштила мачорот со себе во бањата а неговата реакција е ХИТ!

Мачорот по име Тео е многу се вознемирил кога сопственичката Меди не му дозволила да оди во тоалет со неа. Сопственичката на TikTok објавила видео на кое се гледа што прави нејзиниот миленик откако влегува во бањата и ја затвора вратата за да не може да влезе по неа. @m_clayclayJust …

Повеќе »

Ова се 5. најборбени знаци во Зодијакот: Посебно бидете внимателни со еден!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој хороскопски знак го искажува својот гнев на различни начини. Некои се полути од другите, па затоа не е добро да влезете во конфликт со нив. Ако не сакате …

Повеќе »

Италијанец, после кавга со сопругата, пешачел 400. километри

Доста чудна вест ни пристигнува од Италија – полицијата таму пресретнала маж кој одел 400 километри за да си ја расчисти главата по расправијата со неговата сопруга. Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој бил уморен и му било ладно, изјавил …

Повеќе »