Tag Archives: луксуз

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете како изгледа луксузната вила во која живее Лепа Брена!

Лепа Брена во една емисија на српската ТВ ПРВА покажала како изгледа нејзината вила во Белград. Пејачката веќе неколку години со сопругот и синовите живее на белградска, „Бежанијска коса“, а нивниот луксузен дом вреди цело богатство. Вилата обилува со детали во беж и златни нијанси, а мебелот е во нежни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете во каков луксуз живеат Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер благодарение на успешните кариери можат да си дозволат разни луксузни работи па така живеат во пентхаус на хотел во Чикаго чија снимка се појавила на Јутјуб. View this post on Instagram Happy New Year!!! 2018 was one of the most amazing years of my life. …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Ова е впечатливиот дом на Мерил Стрип во Трибека, Њујорк

Ако некогаш сте се запрашале како живее актерка која освоила Оскар, еве еден пример. Мерил Стрип има прекрасен дом во центарот на Њујорк кој го платила 25. милиони долари. Куќата има четири спални и има прозорци од подот до таванот од кои се открива прекрасен поглед на градот. Сè што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кревет во аквариум: Првата резиденција под море ќе се отвори на Малдивите

Гостите на Мурака ќе можат да уживаат во базенот додека батлер им носи коктели, ќе се одмораат на терасата посебно дизајнирана за совршен залез на сонцето и лесно ќе заспијат броејќи риби… Меѓународниот бренд на хотели Conrad Maldives Rangali Island ја објавил изградбата на првата резиденција под море која ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е новиот дом на Крис Џенер во најлуксузниот дел на Лос Ангелес

Мајката на славните риалити ѕвезди, сестрите Кардашијан, Крис Џенер, овие денови се преселува на новиот простран имот во еден од најлуксузните делови на Лос Ангелес, Хајден Хилс. Ѕирнете во луксузното здание на нејзиниот нов дом… За да биде поблиску до својата миленичка Ким Кардашијан, која наскоро по трет пат ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Орман од 5. милиони фунти: Тамара Еклестон го покажала својот луксуз

Никогаш доста – Во орманот се наоѓаат бројни модни додатоци како што се 72. пара дизајнерски очила за сонце, па 22. пара Гучи папучи… Во видео најавата за новото реално шоу „Tamara’s World“ може да се види како изгледа луксузната вила на Тамара Еклестон (33) и на нејзиниот сопруг Џеј …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Чист луксуз: Ѕирнете во домот на канадската рок пејачка

Аланис Морисет набргу после голеиот успех на својот албум „Jagged Little Pill“ од 1996 година купила вила која се простира на 60. хектари, по цена од 1,795 милиони долари. Својата повеќегодишна резиденција во Лос Ангелес во луксузниот кварт Брентвуд, 43. годишната пејачка ја продала за 5,3 милиони долари.

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од запуштена гаража направил луксузен дом: Трансформација која воодушевува!

Многумина го сожалувале кога наследил стара гаража, но тој добро знаел како потполно да ги промени изгледот, но и намената. Кога Џереми од семејството наследил стара, мувлосана гаража,многумина го сожалувале. Меѓутоа, тој во таков простор видел голем потенцијал кој на крј и го искористил. Од старата гаража направил вистинска модерна …

Повеќе »

(ФОТО) Ненадминливо луксузна вила во Дубаи… “Ѕирнете” и обидете се да останете рамнодушни

Со импресивна цена од околу 54.5 милиони долари, оваа спектакуларна вила со 11. спални соби е веројатно и еден вид на ултимативен приватен дом сместен токму во Дубаи, а како бонус доаѓа и неверојатно луксузниот поглед… Дел од оваа вила е и ноќен клуб во којшто може да присуствуваат и …

Повеќе »