Tag Archives: луксуз

(ВИДЕО) Ѕирнете во суперлуксузниот „Кадилак“ на Сталоне кој се појавил во продажба!

После помалку од 1.600 минати километри, легендарниот снагатор решил да се збогува од луксузниот „Кадилак“. Цената не е за сечии уши. Супер луксузниот „Кадилак“ се продава за 350.000 долари, што е за пет пати повеќе од моделот на кој се базира. Но, станува збор за многу пати полуксузен. View this …

Повеќе »

САД – Добил субвенции за спас на работните места па со тие пари си купил Lamborghini Huracan: Му се заканува казна до 70. години затвор!

Жителот на Мајами, Дејвид Хајнс, е обвинет за измама. Тој купил спортскиот автомобил со пари што ги добил од државата како дел од програмата за да им помогне на претприемачите заради „Ковид-19“, пренесува NBC. 29-годишниот Американец преку апликации во име на разни компании побарал и од државата добил 13,5 милиони …

Повеќе »

(ФОТО) 6.500 евра на подот додека се слика: Детал на фотографијата го открива луксузот во кој живее Георгина!

ГЕОРГИНА Родригез ги воодушеви своите следбеници на Инстаграм со фотографија во бел тесен фустан што ги истакна нејзините облини. „Среќата никогаш не се намалува ако се сподели“, напиша таа покрај фотографијата на која позира на брод. „Убава си“, „Божествена“, ја пофалија фановите. View this post on Instagram La felicidad nunca …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕУБАВО – ЅИРНЕТЕ ВО ДОМОТ НА РОУЗИ И ЏЕЈСОН СТЕТАМ: Минимализам и луксуз!

Како што одминува времето, Рози Хантингтон-Витли открива сè повеќе слоеви на нејзината личност и беспрекорен вкус. Таа го освои светот со својата убавина, а кога го отвори својот профил на Инстаграм, сфативме дека оваа девојка знае многу добро да игра со модните трендови, потоа од категоријата супермодели се пресели на …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Вака изгледа новата куќа на најмладата милијардерка на светот – чини 37. милиони долари!

ФОРБС потврдил дека Кајли Џенер и понатаму е најмлада милијадерка на светот. Инстаграм ѕвездата и сопственичка на козметичкото царство „Kylie Cosmetics“ станала најмлада самоостварена милијадерка на 22. години, а американските медиуми пишуваат дека овие денови купила вила во Хајден Хилс покрај Лос Ангелес за која дала неверојатни 37. милиони долари. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Луксузен крузер наменет само за возрасни:„Возбуден сум сто дојде тој момент!“

Британскиот милијардер Ричард Бренсон го претставил новиот луксузен крузер на кој можат да се качат само возрасни. Крузерот го добил името Scarlet Lady (Скарлет Лејди), а бил претставен во петокот. Бренсон се надева дека со својот модерен дизајн и правило според кое можат да се качат само возрасни, ќе привлече …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕ ЖАЛЕЛЕ ПАРИ – МЕГАН И ХАРИ КУПИЛЕ КУЌА ЗА 27. МИЛИОНИ ДОЛАРИ: Луксуз во 600. квадрати…

Нагаѓањата се потврдија… Куќата за која се зборуваше дека Меган Маркл и принцот Хари „фрлиле око“ стана нивна сопственост. За својот нов дом во Канада бившите „кралски поданици“ избрале куќа од 600. квадратни метри, шест спални соби, пет купатила, како и прекрасна дневна соба и трпезарија, и терасите и дворот …

Повеќе »

(ФОТО) Постарата ќерка на Здравко Чолиќ го следи трендот на врсничките: Постојано објавува разголени фотки!

Среде зима фотки во костуми за капење, позирање покрај базен…Уна сега споделува фотки од нејзините летни денови – Дали и недостасува летото или пак сака да го „стопли“ профилот на Инстаграм… И’, додека нејзиниот татко до скоро строго ја криеше својата приватност се чини дека е немоќен кога станува збор …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БЕЗОБРАЗНО И АРОГАНТНО: Погледнете во каков луксуз на патувањата уживаат децата на богатите луѓе!

Летувањето за многу семејства е можно само после внимателно планирање, но за некои тоа не е случај. Некои од најбогатите семејства ширум светот ниту малку не се срамат од своите луксузни летувања и на Инстаграм покажуваат како ги трошат парите. Нивните деца уживаат во скапоцени, дизајнерски парчиња, а до одредиштата …

Повеќе »