Tag Archives: луксуз

(ФОТО) Најразгаленото девојче на светот: Нема ниту една година а живее во незамислив луксуз

Од најрана возраст, Блу Ерусалим живее луксузен живот. Таа има свој балон со топол воздух, личен стилист, чувар и патува низ земји што многу бебиња никогаш не ги виделе. View this post on Instagram A post shared by Gianluca Vacchi (@gianlucavacchi) Блу е ќерка на италијанскиот милијардер Ѓанлука Ваки, кого …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВАА КУЌИЧКА Е СОН НА СЕКОЈ ОД НАС: Широка е само 2,5 метри, долга 6 метри, а во неа собира се што ни треба!

Луксуз е да имате се’ под еден покрив… Д -р Лорен од Нов Зеланд одлучила да купи мала куќа на тркала што може да ја преместува низ земјата. Така дошла до оваа мала куќа, долга 6 и широка 2,5 метри. Оваа куќа лесно се транспортира од место до место, така …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете го новиот дом на Иванка Трамп: Еден од најлуксузните простори во Мајами!

Иванка Трамп и нејзиниот сопруг Џеред Кушнер купиле парцела од 1,4 хектари од латини sвездата Хулио Иглесијас за 30 милиони долари. Парцелата се наоѓа на ексклузивниот остров Индијан Крик (Флорида) и парот планира да изгради вила на неа.   View this post on Instagram   A post shared by ARTE …

Повеќе »

(ФОТО) Хотели за изолација: Италијанска револуција во ковид туризмот

Напуштените италијански села им служеа на хотелиерите да го осмислат концептот на таканаречено расфрлано сместување во раните 90-ти. Во тоа време, тие веројатно не ни сонуваа дека триесет години подоцна, овој вид угостителство ќе се покаже како целосен успех.   View this post on Instagram   A post shared by …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Апокалипса веднаш! Ѕирнете во најлуксузниот бункер на светот!

Ако градите бункер и имате пари – можеби можете да украдете неколку идеи од луксузен бункер направен во ладен ракетен силос во државата Канзас (се разбира, точната локација не е позната). Освен фактот дека 12 семејства можат да преживеат во него пет години, на располагање би имале и теретана, базен, …

Повеќе »

(ФОТО) ЕКСТЕРИЕРОТ ОДЗЕМА ЗДИВ – Дефинција на раскошен минимализам: Во оваа куќа живеел Шон Конери!

Сега се продава за неверојатни 34 милиони долари Прекрасната вила во Ница, Франција, која му припаѓаше на неодамна починатиот актер Шон Конери, сега е на продажба, а потенцијалните купувачи имаат можност да видат во каков луксуз уживал легендарниот актер во текот на животот. Луксузна куќа на југот на Франција, оддалечена …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете го болничкиот апартман на Доналд Трамп: Кристален лустер, маси, софи…ЛУКСУЗ!

Сега кога пристигна во болницата „Волтер Рид“ откако се здоби со треска, за американскиот претседател Доналд Трамп, кој е заразен со коронавирус, ќе се грижат 7.000 членови на медицинскиот персонал, вклучувајќи ги и најдобрите лекари во земјата. Трамп ќе престојува во Претседателскиот апартман, луксузен оддел во една од 88-те згради …

Повеќе »

(ФОТО) Пар со пет деца ја продал куќата и започнале живот во приколка: Патуваат по светот и никогаш не биле посреќни!

Тие отсекогаш сакале да патуваат и едноставно не сакале да се откажат од своите соништа Бритни Проха и нејзиниот сопруг со своите пет деца живеат целосно необичен живот. Имено, овој пар ја продал својата куќа пред пет години и започнал патувачки живот во приколка. Тие ја продале куќата, се преселиле …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ИМА СЕ МОЖЕ – Роналдо и Георгина разменуваат нежности на јахта од 7,5 милиони евра

Јахтата има пет кабини, шест купатила, трпезарија, кујна, голем салон и две простории за релаксација, а странските медиуми пишуваат дека Роналдо ја пронашол јахтата кај бродоградилиштето Азимут-Бенет во Виареџо View this post on Instagram Que afortunada me siento ❤️ A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on Aug 18, 2020 …

Повеќе »