Tag Archives: лука модриќ

(ФОТО) Лука Модриќ покажал во каков луксуз живее, еден детаљ ги воодушевил фановите!

Лука Модриќ објави фотографија на Инстаграм со своите најблиски пред екстремно голема елка и открил што прави семејството во Мадрид во последните денови од 2021. година. Најпознатиот хрватски фудбалер Лука Модриќ (36) овој Божиќ го помина со своите најблиски во Мадрид. На Инстаграм сподели семејна фотографија пред раскошна елка со …

Повеќе »

(ФОТО) Реал Мадрид го продолжил договорот со Лука Модриќ

Лука уште една година во Реал Мадрид, поточно до 30.јуни 2022. година…   View this post on Instagram   A post shared by Real Madrid C.F. (@realmadrid) Шпанскиот Реал Мадрид денеска соопшти дека ја продолжил соработката со искусниот Лука Модриќ, кој и покрај годините останува еден од најдобрите и најкорисните …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ќе одлучува фото-финишот – Реал ја продолжи потерата по Атлетико

Фудбалерите на Реал Мадрид ја победија Гранада на гостувањето во 36. коло од шпанското првенство и ги задржаа шансите да ја одбранат титулата. На две кола пред крајот на шампионатот, Кралскиот клуб има два бода помалку од градскиот ривал Атлетико и два повеќе од третопласираната Барселона, која има минимални шанси …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реал во фантастично Ел класико ја совлада Барселона

Реал и Барселона во саботата вечерта на стадионот „Алфредо ди Стефано“ ни подготвија одлично Ел Класико. На крајот – победа на Реал од 2:1. Великаните на шпанскиот фудбал, можеби, одиграа едно од најдобрите дербија во последно време. Првото полувреме го одбележа Реал, кој постигна два одлични погодоци. Домашниот тим поведе …

Повеќе »

(ВИДЕО) „РАСКОШНИОТ ЖИВОТ НА ЛУКА МОДРИЌ“: Објавено колку пари има играчот на „Реал“, неговите автомобили, куќи и луксузи

Но, тие пари требало некако и да се заработат. Во видеото, тие се коментира неговата успешна кариера од Динамо преку Тотенхем до Реал. Исто така, има информации и за неговото семејство… Материјалното богатство на ѕвездите е секогаш интересна тема за нас „обичните смртници“, а токму тоа е она за познатата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Што возат фудбалерите на Реал Мадрид?

Фудбалерите на Реал Мадрид од спонзорот „Ауди“ ги презеле своите нови службени возила… Ауди го спонзорира „кралскиот“ клуб од 2003. година, а за сезоната 2019/2020 подготвиле сосема нова линија возила. Првото возило му го дале на тренерот Зинедин Зидан. 47-годишниот Французин го презел црниот Audi RS3 Sportback. Истиот модел го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја новата вила на Лука Модриќ од 12. милиони евра со 9. спални соби, базен и домашно кино

МАДРИДСКИ АС објави фотографии од новата вила од Лука Модриќ, која, наводно, ја купил за 12. милиони евра и се наоѓа во Мадрид. Вилата се состои од девет спални соби, има кино сала, базен и гаража за паркирање. „Лука Модриќ е еден од најважните играчи во историјата на Реал Мадрид, …

Повеќе »

(ФОТО) Рамос, Модриќ и Васкез полуголи: Ковачиќ само искоментирал „мајко мила“

Иако на зелениот терен и не им оди баш најдобро фудбалерите на Реал Мадрид наоѓаат време и малку да се разонодат. Навивачите на Реал Мадрид, главно женскиот дел воодушевено ја погледнале објавата на Рамос на социјалните мрежи. Стоперот и капитенот на Реал, Серхио Рамос со своите следбеници споделил фотографија со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лука Модриќ лебдел во воздух!

Хрватската фудбалска репрезентација на 8. јуни во квалификациите за ЕУРО во Осиек игра против Велс. Избраниците на Златко Далиќ моментално се во Риека каде се подготвуваат за важниот натпрвар. Во хотелот на репрезентацијата синоќа пристигнал илузионистот Андреј Шкедел, ги забавувал репрезентативците а го воодушевил и најдобриот играч на светот, Лука …

Повеќе »