Tag Archives: лук

(Рецепт) НАРОДЕН СИРУП ЗА ПОЈАК ИМУНИТЕТ: Една лажица секое утро од овој ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК ќе го зајакне вашиот организам!

Поради честите промени на температурата во овој период од годината, честопати нашиот имунитет ослабнува , така стануваме подложни на сезонски заболувања и вируси. Ова е причината зошто превенцијата е најдобриот лек, а оваа народна мешавина ќе ви помогне да останете здрави во овој период. Природниот антибиотик се прави вака: Состојки: …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погача со лук и маслиново масло: Печиво на кое тешко се одолева!

Мирисот на свежо, топло тесто и лук е нешто што на секој човек му отвора апетит Потребно е: 200 мл млеко, 20 г квасец, коцка путер, 1 лажичка шеќер, малку сол, 100 мл млака вода, 430 г брашно. Прелив: 100 мл вода, 50 мл маслиново масло, 3 чена лук, сол, …

Повеќе »

(Рецепт) НАРОДЕН ЛЕК – ГЕРМАНСКИ СИРУП  ЗА ЗДРАВЈЕ И ЧИСТИ АРТЕРИИ, А СПАС Е И ЗА БУБРЕЗИТЕ: Намалување на притисокот кој доведува до оздравување!

Крвниот притисок е како термометар за здравјето. Висок крвен притисок значи дека вашето срце работи потешко за да ја испумпува крвта. Ова е опасно бидејќи може да доведе до инфаркт, церебрална тромбоза или пореметување на бубрезите. Поради сето тоа неопходно е да се контролира притисокот. Многумина го знаат како милениумски …

Повеќе »

(Рецепт) Совет на баба Милица (84) која не се разболела 40. години на својата внука (22) како да биде здрава!

Бабите сепак знаат најдобро! „Штом мина ’циганското лето’ почнав да чувствувам вртоглавица, малаксалост и генерално некоја слабост во телото. Комбинацијата на топли денови и ладни вечери секогаш некако се одразува на општата состојба на организмот. Полека пристигна и ноември. Потоа и декември а со него и сезоната на грип, настинки …

Повеќе »