Tag Archives: луис хамилтон

(ФОТО) НЕКОГАШ ПРОДАВАЛА КРВ ЗА ДА ЈАДЕ: Денес е милионерка, а и покрај нејзината неверојатна убавина, мажите отсекогаш ја оставале!

Поранешната фронтменка на бендот „Pussycat dolls“, Никол Шерцингер денес гордо ја носи титулата на една од најубавите и најзгодните пејачки во Холивуд, а иако зад себе има армија обожаватели и може да си дозволи се што ќе посака, работите не биле отсекогаш толку идеални. Никол морала да прибегнува кон повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖЕШКО ВО ФОРМУЛА 1 – Го проверувал болидот на Хамилтон: Ферстапен под истрага!

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, ќе се сретне со раководството на трката во денес наутро во Бразил, поради потенцијално прекршување на правилата при проверка на болидот на Луис Хамилтон. Ферстапен бил повикан на сослушување поради наводно прекршување на член 2.5.2 од Меѓународниот кодекс на ФИА. Според ова правило, само …

Повеќе »

(ФОТО) Ботас во Истанбул го прекина едногодишниот пост!

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас, славеше на трката за ГН на Турција, 16-та трка од овогодинешниот шампионат во Формула 1. Финецот ја забележа првата победа по една година на патеката „Истанбул парк“ во променливи услови, и јубилејната, 10 -та во кариерата. VALTTERI BOTTAS TAKES THE 🏁 He converts pole position …

Повеќе »

Пол позиција во Турција за Хамилтон, но како прв ќе стартува Ботас

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон беше најбрз во квалификациите пред трката за ГН на Турција, но ќе стартува од 11-та позиција, поради поместување за 10 позиции откако возеше со нов мотор со внатрешно согорување. Тој ја искористи предноста на новиот V6 оваа сезона. LEWIS HAMILTON GOES FASTEST! 🚀 Due to …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хамилтон во Сочи до 100 -та победа, Норис се коцкаше со дождот

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон славеше во трката за Големата награда на Русија. Британецот во Сочи стигна до 100 -та победа во кариерата. Така тој стана првиот возач во историјата кој стигна до победата број 100. LEWIS: "A big thank you to the fans here. It’s taken a long time …

Повеќе »

Формула 1: Норис во недела во Сочи тргнува од пол позицијата

Ландо Норис ја освои пол -позицијата во квалификациите пред неделната трка за Големата награда на Русија. Норис стигна до првата стартна позиција во последниот круг од возбудливите квалификации. Три минути пред крајот на Q3 делот од квалификациите, Луис Хамилтон имаше најдобро време, но на крајот во Сочи ќе стартува од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хамилтон на Ферстапен: „Не е лесно да се бориш за титулата“. Макс: „О, ужас, навистина се плашам!“

ЛУИС ХАМИЛТОН и Макс Ферстапен влегоа под кожа еден на друг по сударот на Гран при на Италија, каде што и двајцата мораа да се откажат. Ферстапен налета на Британецот во свиок и буквално му слета на главата, но за среќа Хамилтон практично мина без повреди. Актуелниот светски шампион по …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Рикардо најдобар во Монца – трката ја одбележа сударот на Хамилтон и Ферстапен

Возачот на Мекларен приреди сензација во трката за Големата награда на Италија… Големата сензација беше забележана на Големата награда на Италија во Монца, каде победата ја однесе возачот на Мекларен, Даниел Рикардо. Тој славеше пред тимскиот колега Ландо Норис и возачот на Мерцедес, Валтери Ботас. Oh yes 👟🍾#ItalianGP 🇮🇹 @danielricciardo …

Повеќе »

(ВИДЕО) Голем инцидент на ГН на Италија: Ферстапен со болидот преминал преку главата на Хамилтон

За среќа на Британецот, Формула 1 воведе титаниумска заштитна лента што му го спаси животот… На Големата награда на Италија се случи голем инцидент во кој учествуваа големите ривали и двајцата водечки возачи во конечниот пласман, Макс Верстапен и Луис Хамилтон. Во средината на трката, британскиот возач излезе од боксот …

Повеќе »