Tag Archives: луис хамилтон

(ФОТО) Црнка со занесни облини е девојка на првакот на Формула 1: Луис Хамилтон се вљубил во механичарка!

Новата девојка на првакот на Формула 1, Луис Хамилтон е Захра Елис, модел и механичарка. Захра Елис е занесна бринета со раскошни облини но и дизајнерка на долна облека, а она што е необично за девојката – таа е врвна механичарка. Парот е првпат виден заедно како се враќа од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кучето на Луис Хамилтон заработува 700. долари дневно!

Возачот на Формула 1, Луис Хамилтон, има два англиски булдози, Коко и Роско, кои, како што вели, заработуваат смешно многу пари.Едно од кучињата, рекол ХАмилтон, како модел заработува 700. долари дневно, а на Инстаграм го следат дури 142.000 луѓе. Не дека на Роско му требаат пари, бидејќи сопственикот му е …

Повеќе »

(ФОТО) Луис Хамилтон,откако јавно го посрамотил, на внукот му купил фустан

Светскиот првак во Формула 1 го одвел внукот во забавниот парк „Дизниленд“ за да му се извини за исмејување на социјалните мрежи „Толку сум тажен што го гледам сето ова“ рекол возачот на Формула 1, Луис Хамилтон (32) во своето видео кое го објавил на социјалните мрежи, а потоа го …

Повеќе »

(ФОТО) Што им прават на парите: Од износите кои овие славни лица секој ден ги заработуват ќе „ви се заврти“ во глава

Дејвид Бекам, ЈК Роулинг, Адел и Луис Хамилтон заработуваат неверојатни износи Славните поединци секој ден заработуваат неверојатни износи. Така на пример пејачката Адел дневно заработува околу 145. илјади фунти, што е всушност смешен износ кога се знае дека коосновачот на „Микрософт“, Бил Гејтс, во џеп дневно си става 7,1 милион …

Повеќе »