Tag Archives: луѓе

Новак Ѓоковиќ:„Луѓето умираат од глад а јас да се жалам поради повреда!“

Новаќ Ѓоковиќ уште еднаш ја покажал својата големина и ги замолил новинарите повеќе да не го прашуваат за повредата која ја имал Новак Ѓоковиќ по којзнае кој пат ја покажал својата големина и ги замолил новинарите и сите луѓе кои го следат да не го жалат премногу поради повредата која …

Повеќе »

(ФОТО) „По цена на живот“: Се појавил интерен документ, ФБ во нов проблем

Фејсбук во петокот се нашол во нови проблеми откако во јавноста се појавил интерен документ на еден од неговите извршни директори во кој се заговара „неконтролиран“ раст на компанијата, дури и по цена на живот на корисниците… Авторот на документот, Ендрју Босворт, во 2016. година до своите колеги го проследил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Руски милионер пет дена живеел како бездомник: Научил важна лекција а потоа пред камерите направил нешто фантастично!

Реалното шоу „Таен милионер“ кое е емитувано пред шест месеци го угостило рускиот олигарх Александар Рослијаков. Тој пет дена се претворал дека е учител кој нема куќа, иако секоја зима ја минува на Бали. Можете да бидете милионер на еден ден, да имате јахта, луксузен автомобил и сиот можен луксуз, …

Повеќе »