Tag Archives: љубов

(ВИДЕО) Тиктокерка споделила: „Ми велат дека сум ПРЕУБАВА ЗА МОЈОТ МАЖ, но навистина се сакаме!“

Иако сите знаеме дека убавината е во окото на набљудувачот, корисниците на TikTok не можеле да се воздржат, па видеата на оваа млада жена ги преплавиле со коментари во кои го изразуваат својот шок бидејќи е неспоредливо поубава од нејзиниот сопруг. Корисничката на TikTok @divinerapsing објавила серија видеа кои покажуваат …

Повеќе »

Овој хороскопски знак најтешко се заљубува

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… РОМАНТИКАТА е мистериозна работа. За некои, заљубувањето се случува лесно, но за други тоа може да биде предизвик. Сепак, еден хороскопски знак е најтешко да се освои бидејќи заљубувањето …

Повеќе »

Зошто луѓето ги оставаат партнерите кои ги сакаат?

Најтежок дел од секој љубовен однос е раскинувањето, дури ако и сами сте го иницирале Љубовта е се, само не едноставна. Но, најтежок дел од секој љубовен однос секако е прекинувањето, дури ако и самите сте го иницирале. Кога говориме за него, често прво помислуваме на неверство, голема кавга или …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – Нејзината убавина го одземала здивот на целиот свет, а СМРТТА го завила во ЦРНО: Починала на 26. години!

Таа беше хероината на своето време, насловните страници на модните списанија плачеа за нејзиното лице, но судбината на оваа манекенка имаше нешто поинакви планови. – Ако престанам денес, ќе вреди. Дури и ужасните грешки што ги направив што би ги исправила ако можам. Болки што ме изгореа и ми ја …

Повеќе »

КАКО ДА МУ НЕДОСТАСУВАТЕ ЦЕЛО ВРЕМЕ И ПОСТОЈАНО ДА МИСЛИ НА ВАС: 4 тајни трикови ќе направат да ве засака уште повеќе – испробајте ги!

4 трикови како да му недостасувате на партнерот и да мисли на вас – ова се знаци на доверба и зрела љубов, еве што треба да направите! На почетокот на врската често се прашуваме дали мисли на нас, колку добар впечаток оставаме, дали нашата врска има иднина, дали е искрено …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче го видело својот постар брат и со својата реакција ги разнежнило луѓето

БРАТСКАТА љубов е посебна, а најдобар доказ се браќата Лук и Дејн. Кога и да влезе постариот брат на Лук во собата, Лук не може да ја сокрие возбудата. И кога Лук и мајка му доаѓаат да го земат Дејн од училиште, тој се однесува како да не го видел …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци САКААТ САМО ЕДНАШ во животот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои припадници на хороскопот немаат проблем со заљубувањето – тоа им е како дишењето. Кога завршува една врска, започнува друга, а претходниот партнер паѓа во заборав. Од друга страна, …

Повеќе »

Не знаат да возвратат на емоциите: Ова е најстудениот хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ХОРОСКОПИЈА Јарците се познати како најстудениот знак во Зодијакот. Јарците веруваат дека одлуките треба да се водат од разумот, а не од емоциите. Како внимателни стратези, тие внимателно го …

Повеќе »

(ФОТО) ОФИЦИЈАЛНО Е: Васил Гарванлиев стапил во брак и ги споделил фотките со сопругот!

Од неодамна се шушкаше дека нашиот претставник на „Песна на Евровизија“, Васил Гарванлиев скромно најавува дека ќе стапи во брак… Тој на Инстаграм споделуваше фотографии од неговите денови во Чикаго, потоа настапите и под една фотка најави дека конечно ја нашол љубовта на својот живот. „Небото е полно со ѕвезди …

Повеќе »