Tag Archives: љубов

(ВИДЕО) Русин и Украинка започнале врска две недели пред војната: „Размислуваме каде води сето ова“

За руско-украинската двојка очигледно важи онаа популарната која гласи „љубовта не познава граници“. Тие почнале да се забавуваат само две недели пред почетокот на војната, а потоа решиле да го напуштат Киев и да го започнат својот нов живот во Унгарија. Михаил, кој инаку е од Русија, во Киев пристигнал …

Повеќе »

5. најчести причини зошто луѓето раскинуваат со партнерите кои сеуште ги сакаат!

Најтежок дел од секој љубовен однос е раскинувањето, дури ако и’ сами сте го иницирале Љубовта е се, само не едноставна. Но, најтежок дел од секој љубовен однос секако е прекинувањето, дури ако и самите сте го иницирале. Кога говориме за него, често прво помислуваме на неверство, голема кавга или …

Повеќе »

(ФОТО) Ја исмеваат, а таа пука од самодоверба: „Јас сум просечна, а маж ми е вистински авион“

Таа открила дека некои луѓе на интернет ја исмевале затоа што нејзиниот вереник е поубав од неа. View this post on Instagram A post shared by Hazel McBride | Author (@dreamingwithhazel) Имено, Хејзел Мекбрајд открила дека нејзиниот избраник е „вистински авион“, за разлика од неа. „Кога ќе видиме лудо згодни …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕСЕКОЈДНЕВНО ХУМАНИ ЛУЃЕ: Како изгледа секојдневието со десет деца – шест имаат тешка болест!

Нормален почеток на денот кога имате десет деца значи гужва, но и недостаток на сон, а Алиша Доерти е навикната на овој воспоставен начин на функционирање. Алиша и нејзиниот сопруг имаат десет деца, од кои четири родила а шест посвоиле. Нивното прво посвоено дете има фетален алкохолен синдром и со …

Повеќе »

(ФОТО) Надежта за подобро утре сè уште постои: Венчавка и прегратка го одбележаа украинскиот фронт

Парот, кој е дел од украинските воени сили, решил да се венча во тешката ситуација со која се соочува нивната земја. Свечената церемонија се одржала во болница во градот Бровари, Киев, во присуство на свештеникот и воениот лекар Евгениј. Двајцата се запознале во 2015. година за време на војната во …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА – ПОРАДИ НЕГО ОСТАВИЛА МИЛИОНЕР, МУ РОДИЛА ТРИ ДЕЦА: Која е жената што Силвестер Сталоне ја сака 25 години?

Силвестер Сталоне е 25. години во брак со Џенифер Флавин, а нивната љубов имала подеми и падови. Сталоне и Флавин првпат се сретнале во 1988. година, кога тој беше на врвот на својата холивудска кариера и имаше репутација на плејбој. Актерот ја запознал манекенката во ресторан во Беверли Хилс, Калифорнија. …

Повеќе »

Десет знаци дека вашиот партнер е вистинско богатство кое треба да се чува

Сигурно барем еднаш сте се запрашале дали сте го направиле вистинскиот избор кога е во прашање вашата „посилна половина“. Иако понекогаш се карате, еве 10. сигурни работи кои укажуваат дека вашиот партнер е вистинско богатство: 1. Тој ви е апсолутно лојален. Не се обидува да ве избегне вас или обврските …

Повеќе »

Што го плаши секој хороскопски знак во љубовта, а што посакува

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сите бараме љубов, но малку се плашиме од тоа прекрасно чувство. Меѓутоа, во врската важно е да се отворите и да ги отфрлите сите стравови. Овен Најмногу ја цените …

Повеќе »

10. ЗНАЦИ ДЕКА НЕКОЈ Е ТАЈНО ВЛУБЕН ВО ВАС: Скриени романтични сигнали кои зборуваат погласно од зборовите!

10. знаци дека некој е тајно заљубен во вас – еве на кои сигнали треба да обрнете внимание! Знаците на љубовта понекогаш не се толку очигледни, но ние не ги забележуваме. Нашето срце често очајува и бара нешто, не сфаќајќи дека веднаш до нас се случува магија на која и …

Повеќе »