Tag Archives: лос ангелес

(ВИДЕО+ФОТО) Џенифер Анистон ја покажала внатрешноста на својот луксузен дом

Глумицата Џенифер Анистон не ги користи социјалните мрежи и така не го открива секој сегмент од својата интима. Но, за време на снимањето на новата реклама за познатата американска вода сепак ги отворила вратите на својот луксузен дом во Калифорнија и го покажала на јавноста Ѕвездата на хит серијата „Пријатели“ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО)  Премиерата на „Јас, Тониа“ во сенка на секси фустанот на Марго Роби

27. годишната глумица Марго Роби последните денови е секаде, а повод е промовирањето на нејзиниот нов филм „Јас, Тониа“. Филмот е биографска драма за славната лизгачка Тониа Хардинг, која имала многу интересен и бурен и’ приватен и’ професионален живот. А, синоќа во Лос Ангелес била одржана премиера на која сите …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Клуни ги донел близнаците во Лос Ангелес: „Каков татко ќе бидам ако не си ги извалкам рацете и менувам пелени!“

После повеќемесечниот престој во Европа, холивудскиот глумец со сопругата Амал и близнаците Ела и Александер се вратил во Лос Ангелес. Четиричленото семејство на аеродромот ги пречекале блиските пријатели, сопружниците Синди Крафорд и Ренде Гербер Откако во почетокот на јуни станал татко на близнаците Ела и Александер, холивудскиот глумец Џорџ Клуни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Писмата на Грета Гарбо го откриваат нејзиниот осамен и тажен живот

Колекција од писма на американската актерка со шведско потекло Грета Гарбо, која наскоро ќе се најде на аукција, откриваат колку оваа најенигматична ѕвезда на Холивуд била осамена. Колекцијата од 36. писма, напишани помеѓу 1930. и 1940. година ја прикажуваат Гарбо како „осамена и изолирана жена”, пренесува BBC. Гарбо, и покрај …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Каков дубл: Роби Вилијамс и Новак Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ, поради повреда на лактот не игра професионално уште од Вимблдон, но во Лос Ангелес бил на теренот и тоа со Роби Вилијамс. Сето тоа било во склоп на журката која ја организирала спонзорот на Новак, „Ла Коста“, во Лос Ангелес. @Regranned from @robbiewilliams – Simply amazing to play …

Повеќе »

Глумецот од сериите „Малколм во средина“ и „ЦСИ:Мајами“ на 34. години си го одземал животот

34. годишниот глумец Бред Буфанда кој се појавувал во сериите како „Вероника Марс“ или на домашната публика попознатите „Малколм во средина“ и „ЦСИ:Мајами“ извршил самоубиство скокнувајќи од зграда во Лос Ангелес, пишува TMZ. Телото го пронашле минувачи кои веднаш ги контактирале полицијата и брзата помош. Буфанда оставил и проштелно писмо …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Чист луксуз: Ѕирнете во домот на канадската рок пејачка

Аланис Морисет набргу после голеиот успех на својот албум „Jagged Little Pill“ од 1996 година купила вила која се простира на 60. хектари, по цена од 1,795 милиони долари. Својата повеќегодишна резиденција во Лос Ангелес во луксузниот кварт Брентвуд, 43. годишната пејачка ја продала за 5,3 милиони долари.

Повеќе »

(ФОТО) Најубавото дете на Холивуд: Славната двојка на прошетка со ќерката

Новопечените родители, холивудската ѕвезда Бредли Купер и руската манекенка Ирина Шајк, сончевиот ден го минале во прошетка со петмесечната ќеркичка Леа, во потрага по тиква за Halloween… Во прошетката со ќеркичката Леа де Сеин, двојката го повела и нивниот домашен миленик, а тргнале во потрага по тиква на пазарот во …

Повеќе »

Амал Клуни во мини фустан за нагласување на фигурата четири месеци по породувањето

Амал Клуни блескала на гала вечерта по повод откривањето на архивската колекција на Џани Версаче во Лос Ангелес. За оваа пригода избрала сребрен мини фустан кој ја истакнал нејзината мајчинска фигура… Во пресрет на 20. годишнината од смртта на Џани Весаче, основач на популарната модна марка, продавницата „William Vintage“, на …

Повеќе »