Tag Archives: лос ангелес

(ФОТО) Бред е виновен: Откриени вистинските причини за разводот на Џенифер Анистон

Иако холивудската глумица, Џенифер Аностон, издала соопштение за разводот, таа не сакала да ги открие вистинските мотиви за разделбата од Џастин Тиеро. Светските медиуми веќе пишуваат за судирите на парот, а ги има и оние кои во цела ситуација го вовлекле Бред Пит. Според пишувањето на „Entertainment Tonight”, Џенифер Анистон …

Повеќе »

(ФОТО) Се убила ѕвезда на позната серија: Чекал судење за детска порнографија

Американецот ја признал вината откако полицијата му пронашла повеќе од 50.000 фотографии и видеа на кои биле сексуално искористувани деца… Глумецот Марк Селинг, познат по улогата во популарната серија „Glee“, починал денес на 35. години, откако се обесил. Телото го пронашле неговите соседи бидејќи извршил самоубиство на безбол игралиштето во …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Семејна идила на Бредли Купер и Ирина Шајк со ќеркичката

Холивудскиот пар овие денови, после долго време, покажал како за нив изгледа семеен одмор и колку уживаат во родителската улога откако во април минатата година ја добија ќерката Леа де Сеин. Рускиот супермодел, Ирина Шајк, и актерската ѕвезда Бредли Купер пред девет месец станаа горди родители на малечкото девојче кое …

Повеќе »

(ФОТО) Ви треба „длабок џеб“ ако сакате да се преселите тука: Ова се најскапите градови за живеење на светот во 2018

Во едно големо истражување од 2017. година во кое биле опфатени повеќе сегменти, ова се најскапите или најнедостапните градови за живеење на планетата. Во третиот квартал од 2017 година биле анлизирани 293 градски пазари за домување во девет земји – Австралија, Канада, Хонг Конг, Ирска, Јапонија, Нов Зеланд, Сингапур, Велика …

Повеќе »

(ФОТО) Франц од Лос Ангелес со напади по Пере: „Еднаш ти кажав екс куме, без крилја не се лета… али ти не послуша…“

Одамна е познато дека со воведувањето на интернетот а особено со социјалните режи „светот е глобално село“, што се докажа со последните коментари кои Франц ги упати на сметка на Пере. Пријателството беше доведено во прашање уште во 2015. година, откако Франц реши да го напушти бендот и да замине …

Повеќе »

(ФОТО) Повеќе не живеат заедно: Бракот на Џенифер Анистон и Џастин Тиеро во криза

Иако во јавноста створиле слика на идеален холивудски пар, се чини дека работите помеѓи глумците Џенифер Анистон и нејзиниот сопруг Џастин Тиеро и не се толку совршени Тригодишниот брак помеѓу холивудската миленичка Џенифер Анистон и глумецот Џастин Тиеро е на многу „расклатени“ нозе. Американскиот магазин In Touch пренесува дека славниот …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е новиот дом на Крис Џенер во најлуксузниот дел на Лос Ангелес

Мајката на славните риалити ѕвезди, сестрите Кардашијан, Крис Џенер, овие денови се преселува на новиот простран имот во еден од најлуксузните делови на Лос Ангелес, Хајден Хилс. Ѕирнете во луксузното здание на нејзиниот нов дом… За да биде поблиску до својата миленичка Ким Кардашијан, која наскоро по трет пат ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хрватскиот глумец заробен во пожарот во Лос Ангелес: Објавил вознемирувачко видео!

Хрватскиот глумец, Горан Вишљиќ, кој живее и работи во Америка, со сопругта и трите деца е заробен во пожарот во Лос Ангелес. Тој на социјалната мрежа Инстаграм споделил вознемирувачко видео и ги загрижил следбениците. Имено, Калифорнија е зафатена од ужасен пожар, а славниот глумец на социјалната мрежа објавил видео на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Гори Лос Ангелес: Славните личности се иселуваат од Холивуд

Градот се задушува во густ чад откако гигантски пожар избил, во понеделникот, во округот Вентура, северно од Лос Ангелес… Неколку илјади калифорниски пожарникари деновиве се борат со пожари северно од Лос Ангелес каде што властите наредиле евакуација на жителите од неколку квартови. Жителите на населбите помеѓу Малхоленд Драјв на северот …

Повеќе »