Tag Archives: лос ангелес

(ВИДЕО) Оваа изведба сигурно ќе ви го разубави денот: Џенифер Лопез со ќерката Ема во живо!

Официјално е – Ѕвездата е родена! На првиот концерт од нејзината турнеја „”It’s My Party Tour” во The Forum во Лос Ангелес, Џенифер Лопез почнала да одбројува до нејзиниот 50. роденден. Таа ги извела своите најголеми хитови во придружба на голем број танчери во импресивна кореографија… Но, присутните ги изненадила …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонецот Мајкл Дамески го живее својот сон: Почесен гостин на ревиите на World of dance

Македонецот од Австралија, Мајкл Дамески продолжува да го живее својот сон… Со своите извонредни танчерски способности влезе во финалето на NBC World of dance каде еден од судиите му беше и Џенифер Лопез. Дамески успеа да влезе во финалето и да остави одличен впечаток, но наградите го заобиколија… Сепак, ова …

Повеќе »

Познат глумец пронајден мртов во својот стан

Глумецот и комичар Броди Стивенс (48) е пронајден мртов во Лос Ангелес, пренел „Њујорк Пост“. Ѕвездата на филмовите „Hangover” и „Due Date”, според се судејќи, се убил во петокот, а полицијата објавила дека веројатна причина за смртта е „самоубиство со бесење“. Телото на Броди било најдено синоќа, а полицијата води …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојкава слета на ЛАХ и појде по багажот па се расплака: Кој ќе каже „НЕ“ на ваков предлог за брак?

„Му помогнав на мојот добар другар, Остин, да оформи група од негови пријатели на ЛАХ секој да свири посебна песна напишана за неговата девојка Малиа. Како таа пристигна на аеродромот од посетата на нејзините во Мичиген,таа одеше од свирач и пејач до друг свирач и пејач се’ додека не го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонецот Мајкл Дамески со настапот во „World of Dance 2018“ ја крена Џенифер Лопез на нозе

Неговиот настап е магичен, волшебен, неопислив… Неколку зборови кои сепак не можат да го доловат настапот на македонецот Мајкл Дамески кој со својот настап во „World of Dance 2018“ го крена жирито на нозе, а меѓу нив е и познатата Џенифер Лопез. Дваесет и двегодишниот Мајкл Дамески, Македонец кој живеел …

Повеќе »

(ФОТО) Папараците ја опседнуваат мајка и на Меган:„Далеку е од раскош“

Се вратила на стариот живот!Иако некои британски медиуми пишувале дека ќе остане во Велика Британија и ќе и помогне на Меган да се прилагоди на брачниот живот, Дориа Побрзала дома во Лос Ангелес… „Мојата мајка е внимателна и грижлива, а отсекогаш имала слободен дух. Има дредлокси и пирсинг во носот. …

Повеќе »

(ФОТО) Заминување од дворецот: Еве каде Меган Маркле го минала Велигден!

Додека британското кралско семејство за Велигден се собрало во капелата Свети Џорџ во Виндзор, на традиционалната миса, Меган Маркле и нејзиниот свршеник, принцот Хари не биле присутни… Пред капелата Свети Џорџ, пред неколку дена, дотерани и елегантни, биле сите членови на британското кралско семејство, вклучувајќи ја кралицата Елизабета II,нејзиниот син …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Зошто очајната домаќинка живее во своето ретро комбе а има луксузен стан и куќи?

Во американските медиуми се појавиле фотографии од глумицата Тери Хачер (53), најпозната по улогата во тв серијата „Очајни домаќинки“, како живее во своето ретро зелено кобе. Така ја гледаме како седи на столче (кое се склопува) на плажа, прави кафе во комбето, чита книга… Таблоидите потоа објавиле приказна дека ѕвездата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Актерка од Македонија исчезнала во Холивуд: По неа трага цела Америка!

Адеа Шабани, 25, исчезнала минатиот петок,на 23. февруари, под сомнителни околности, според полицискиот оддел во Лос Анџелес, пренесува КТЛА. Студентката по актерство исчезнала истиот ден околу 11. часот наутро, соопшти полицијата. Пријателите велат дека ја оставила вратата отклучена, како да очекувала брзо да се врати. Загрижените пријатели ја пребарувале областа …

Повеќе »