Tag Archives: лос ангелес

(ФОТО) Тајната на блескавата кожа на Меган Маркле

Козметичарките кои ги посетува Меган Маркл, експертите за убавина Кејт Самервил и Џоана Варгас, ја истакнуваат важноста на ритуалите како што се пилинг, хидратација и формули со ретинол. Првиот и најважен чекор е чистење на лицето, ако имате мрсна кожа, тогаш е двојно, ако е сува, исчистете ја само еднаш, …

Повеќе »

ПРИВЛЕКОЛ ВНИМАНИЕ – Кевин од филмот „Сам дома“ шетал мачка во количка:Минувачите го гледале неверувајќи што се случува!

Актерот Меколи Калкин, попознат како Кевин од култниот филм „Сам дома“, повторно е во центарот на вниманието. Тој шетал низ Лос Ангелес со својата долгогодишна девојка Бренда Сонг, а тој возеше мачка во количка додека таа го шетала кучето. Иако оваа сцена била смешна за минувачите, количките за миленичиња веќе …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСТИГНАЛЕ ДОГОВОР СО ПАПАРАЦИТЕ: Хари и Меган ја запреле дистрибуцијата на фотографиите на нивниот син Арчи

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган постигнаа договор со позната агенција за фотографии која без одобрение го фотографирала, дома, нивниот малолетен син. Војводата и војвотката од Сасекс поднесоа тужба во јули во која се наведува дека неименувани папараци го фотографирале нивниот син Арчи од беспилотни летала и хеликоптери „нелегално“ …

Повеќе »

(ФОТО) Драмата на Бред и Ангелина околу старателството достигнала врв

Иако се разделија во 2016. година, односот помеѓу Бред Пит и Ангелина Џоли е сè уште многу напнат. Ситуацијата, пишува „Daily Mail“, неодамна се влоши до тој степен што поранешните сопружници нагло ја прекинаа семејната терапија пред судењето за старателството на нивните шест деца, што е закажано за следниот месец. …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) НОВ ДОМ – Во овој луксуз од 14,6 милиони долари живеат Меган и Хари: Базени, детско игралиште, камин,лозја во Санта Барбара

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл се преселиле во нова куќа во Санта Барбара, скап крајбрежен град во близина на Лос Ангелес, Калифорнија, јавуваат американските медиуми. За оваа луксузна вила со имот издвоиле 14,65 милиони долари. Војводата и војвотката од Сасекс, кои официјално престанаа да бидат активни членови на …

Повеќе »

(ФОТО) За исчезнатата глумица се претпоставува дека се удавила: „Мама отиде да плива и не се врати“

Актерката и пејачка Наја Ривера се удавила во езерото Пиру во близина на Лос Ангелес. 33- годишната Наја се удавила пред очите на својот четиригодишен син, пренесуваат американските медиуми. Таа изнајмила чамец на езерото Пиру во националниот парк во близина на Лос Ангелес и потоа веќе не е видена, нејзиниот …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл бесна како рис: Принцот Хари тајно излегувал ноќе и пиел со НЕА!

Странските медиуми се распишувале за зачестеното дружење на принцот Хари со пејачката… Принцот Хари (35) и Меган Маркл (38) четири месеци живеат во Лос Ангелес со нивниот син Арчи, но се чини дека не им цветаат рози, тврдат странските медиуми. Имено, според таблоидот New Idea,, принцот Хари во текот на …

Повеќе »

(ФОТО) Спас за жешки денови: Стајлингот на Ангелина Џоли е идеален за лето!

Американската актерка не успеала да ги избегне папараците на улиците на Лос Ангелес Анџгелина Џоли (45) била фотографирана на шопинг во Лос Ангелес со нејзината ќерка Вивиен (11), во обична облека во комбинација со заштитна опрема, како резултат на глобалната пандемија на корона вирусот. Холивудската актерка избрала бел ленен фустан …

Повеќе »

(ФОТО) БРАВО ЗА ХУМАНОСТА: Меган и Хари ја напуштиле вилата поради нова волонтерска работа во Калифорнија!

Меган Маркл и принцот Хари последен пат беа се снимени во јавноста кон крајот на март, кога решија на своја иницијатива да донираат храна на здружение во Лос Ангелес. Оттогаш, поголемиот дел од времето го минуваа затворено во нивната нова вила во Калифорнија, и сега сепак се појавија пред американската …

Повеќе »