Tag Archives: ливерпул

(ВИДЕО) Јирген Клоп има нов автомобил, првото возење го одработил во Ливерпул

Со германската марка е поврзан полни десет години. Јирген Клоп е амбасадор на Opel од 2012. година, а отсега неговиот ангажман ќе ја вклучува и употребата на новата Opel Astra. Неговиот избор е Astra во форма на plug-in хибрид придвижуван од хибриден погон од 180 КС и 360 Nm што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кристијано Роналдо во живо ја понижил легендата на Ливерпул

Синоќа Манчестер Јунајтед на Олд Трафорд го победи Ливерпул со 2:1 во најголемото англиско дерби, а пред натпреварот сите можеа на малите екрани да видат колкава нетрпеливост постои меѓу овие клубови. За време на загревањето пред натпреварот, Кристијано Роналдо дојде да се поздрави со тимот кој го правеше директниот ТВ …

Повеќе »

(ФОТО) Се спушта завесата – кој ќе го освои најпосакуваниот трофеј?

Во сабота од 21. часот на стадионот „Франција“ во Париз ќе се одигра финалето од Лигата на шампионите меѓу фудбалерите на Реал Мадрид и Ливерпул. Цел свет со нетрпение го очекува одговорот на прашањето кој е моментално најдобар на „Стариот континент“ и кој ќе го крене популарниот трофеј „ушле“. Од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАШНА ЛИГА НА ШАМПИОНИ: Скоро невидено чудо во полуфиналето, Ливерпул сепак ќе игра за титулата!

ФАНТАСТИЧНО фудбалско шоу приредија Виљареал и Ливерпул на реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите кое се одигра во Шпанија. „Црвените“ славеа по големиот пресврт со 3:2 и се пласираа во финалето со вкупни 5:2. Ниту најголемите оптимисти не се надеваа дека избраниците на Унаи Емери ќе го направат неизвесен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Роналдо до навивачите на Ливерпул: „Јас и моето семејство никогаш нема да го заборавиме ова!“

На НАЈГОЛЕМОТО англиско дерби помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед (4:0) имаше трогателен момент во седмата минута кога целиот стадион се крена на нозе со овации, а химната на Ливерпул You Never Walk Alone испрати порака за поддршка до Кристијано Роналдо. Роналдо на својот Инстаграм и се заблагодари на публиката во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете што направија навивачите на Ливерпул во чест на починатиот син на Роналдо

На НАЈГОЛЕМОТО англиско дерби помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед (4:0) имаше трогателен момент во седмата минута кога целиот стадион се крена на нозе со овации, а химната на Ливерпул You Never Walk Alone испрати порака за поддршка до Кристијано Роналдо. Да потсетиме, португалскиот фудбалер објави дека неговиот новороден син починал …

Повеќе »

(ФОТО) Поддршка за Роналдо: „Твојата болка е и наша; Никогаш нема да одиш сам!“

Кристијано Роналдо и неговата партнерка Џорџина Родригез ги минуваат најболните моменти низ кои можат да поминат родителите. Тие се погодени од загубата на своето дете, а во овие тешки моменти добиваат поддршка од сите страни, а тоа јавно го упатија сегашниот и поранешниот клуб на Роналдо, Манчестер Јунајтед и Реал …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ливерпул „преврте“ во дербито и остана во трката за место во Лигата на шампионите

Фудбалерите на Ливерпул го совладаа Манчестер Јунајтед на гости со резултат 4:2 во одложениот натпревар од 34. коло во Премиер лигата и останаа во трката за пласман во Лигата на шампионите. „Црвените“ се петти со 60 бода и со натпревар помалку имаат четири бода помалку од четвртопласираниот Челси, додека „црвените …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГОЛЕМ ХАОС: Навивачите на Манчестер провалиле на стадионот

Тензиите околу Суперлигата не стивнуваат, иако таа не заживеа, но навивачите на Манчестер Јунајтед упаднаа на стадионот „Олд Трафорд“. Хаос во Премиер лигата пред дербито на 34. коло, во кое Ливерпул требаше да гостува кај Манчестер Јунајтед. Навивачите на „црвените ѓаволи“ со денови протестираат против сопственикот на клубот, семејството Глејзер, …

Повеќе »