Tag Archives: лицемерие

(ФОТО) Шон Пен: „Ако Зеленски не зборува на доделувањето, јавно ќе ги уништам моите статуетки Оскар!“

АКТЕРОТ Шон Пен ветил дека јавно ќе ги уништи или стопи неговите статуетки за Оскар доколку Академијата не му понуди простор на украинскиот претседател да зборува на најголемите светски филмски награди. Шон Пен го опишал недостигот на поддршка на Оскарите за украинскиот народ како „најбезобразен момент во целата историја на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОЛИЦАЕЦОТ КОЈ ГО УБИ ЏОРЏ ФЛОЈД Е НА СЛОБОДА: Платил кауција од милион долари – Америка повторно на нозе!

Дерек Човин, поранешен полицаец од Минеаполис кој на глансен начин го уби афроамериканецот Џорџ Флојд, е ослободен од затвор. Човин беше ослободен во средата наутро, а тој приложил „непарична“ кауција во износ од еден милион долари. Here's our @FOX9 #BREAKING news coverage as Derek Chauvin has posted $1M bail & …

Повеќе »

(ФОТО) Принц отворено за лицемерието на естрадата: „Го разболевте, го умревте Канго“

Македонскиот музичар, текстописец, композитор, продуцент и режисер Александар Ристовски-Принц на својот Фејсбук профил ги нападна сите оние кои според него „лажно и лицемерно“ тагуваат поради смртта на големата музичка рок-легенда Симеон Иванов – Канго. „Сега сите РИП легендо. Го разболевте, го умревте човекот. Лесно е да си злобен кон добриот“, …

Повеќе »

(ФОТО) Лицемерие: Жените и црните актери и ’понатаму се потценети во Холивуд

Жените и денес се присутни на филмот но состојбата се влошува кога станува збор за режијата, а тоа е после придуцентите и директорите на студијата највлијателна професија во филмската индустрија. Студијата која пет години ја спроведувал Универзитетот УКЛА констатира дека „јавноста повеќе сака филмови и телевизиски програми со глумци од …

Повеќе »