Tag Archives: лице

(ВИДЕО+ФОТО) Крв по лицето на Кристиано Роналдо: Погледнете го неговото унакажено лице после мечот со Депортиво

Кристиано Роналдо постигнал два гола и имал асистенција во победата на Реал над Депортиво (7:1) но неделниот меч во Мадрид нема да го памти по убаво. Во 84. минута полетал низ воздухот и топк та со гл ва ја упатил во мрежата, но во ист момент на лицето почувствувал силен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Викторија Бекам дневно троши 1.400 евра за убавина

Некогашната пејачка на поп групата „Спајс грлс“, а денес успешна дизајнерка и модна икона, Викторија Бекам, со годините изгледа се’ подобро. Многумина се прашуваат како тоа и успева, а таа сега отворено раскажала колку козметички производни користи, дневно, а цената на вкупниот број скапоцени кремички изнесува околу 1.400 евра. Во …

Повеќе »

(ФОТО) Сите зборуваат за мачката со лице на човек, а во случајот се вклучила и полиција: Еве што велат тие!

Мачката има лице кое наликува на човечко, а на врвот дури има и црна коса Интернет е преплавен со фотографии од необична мачка со човечко лице а откако на социјалните мрежи е објавена илјадници пати, па морала да реагира и полицијата. Наводно,станува збор за мачка од Малезија, која, според приказните, …

Повеќе »

Домашен пилинг со обични состојки за мазна и убава кожа

Состојки: 2 филџани крупна морска сол 1 лажица шеќер 1 лажица мед 1/2 филџан маслиново масло 2 лажички сок од лимон Подготовка:во соодветен сад измешјте ги сите состојки, убаво да се соединат, солта и шеќерот да се истопат и да добиете нешто слично на груба паста. По желба додајте и …

Повеќе »