Tag Archives: лице

ЗАПОЧНА СУДЕЊЕТО НА МАКЕДОНЕЦОТ КОЈ БРУТАЛНО СИ ЈА УБИ СОПРУГАТА: До смрт ја избодел со нож во лицето па ја оставил да умира во маки!

Македонец кој минатата година ја уби својата сопруга на најбрутален начин, задавајќи и 51 убод со нож, се појавил вчера пред судот во Вил (швајцарскиот кантон Санкт Гален). Крвопролевањето се случило на 18.05.2018 година во нивниот стан во Вил и, како што се наведува во обвинението, тие се скарале, околу …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ – ВЕРНИЦИТЕ СО ВЕКОВИ БИЛЕ МАНИПУЛИРАНИ: Исус Христ не изгледа како што се мислело – ОВА Е НЕГОВОТО ВИСТИНСКО ЛИЦЕ!

Бледо, тесно и убаво лице со големи сини очи уоквирени од долга и брановидна костенлива коса е слика што луѓето ја гледаат кога се спомнува Исус Христос, тоа всушност се должи на уметничкиот приказ. Првиот портрет на Исус, кого христијанството го слави како син на Бога, потекнува од 4. век …

Повеќе »

(ВИДЕО) Носот не престанувал да и расте па добила операција која потполн и го променила лицето!

Се’ до својата 15. година Памела имала нормален нос. Со почетокот на пубертетот се појавиле промени но и првите проблеми. Ја мачела акни, а после бременоста забележала дека и носот и се променил. Почнал се повеќе да и расте. А, Памела почнала да се срами од својот изглед и се’ …

Повеќе »

НЕЗАМЕНЛИВ – 14. начини да го употребите хидрогенот: Отстранете ги непријатните мириси од домот!

Хидрогенот ќе стане неопходна алатка во вашиот дом после овој текст Колку често не сфаќаме дека користејќи импровизирани средства можеме да направиме чуда … Земете шише со 3% хидроген и погледнете го – држете го богатството во ваши раце! 14 примена на хидроген: 1. Хидрогенот ги отстранува дамките од белата …

Повеќе »

(ФОТО) ТАА Е НАЈУБАВА ЖЕНА НА СВЕТОТ: Манекенката има СОВРШЕНО ЛИЦЕ, научниците во ШОК!

Манекенката Бела Хадид, според најновото истражување на научниците, е прогласена за најубавата жена на светот. Бела, според анализа на група научници кои се бават дури и со најситните детали, е прогласена за најубава жена на светот со совршени пропорции на лицето. View this post on Instagram Yellow sky bathed in …

Повеќе »

(ВИДЕО) 13,3 МИЛИОНИ ПРЕГЛЕДИ: Луѓето не можат да поверуваат што, оваа девојка, му прави на својот дечко!

ДЕВОЈКА и едно момче кои седат на клупа во еден парк станале дел од хит видеото кое кружи на социјалните медиуми. Додека седеле заедно, девојката одеднаш пред дечкото го турнала мобилниот телефон. Тој почнал да се повлекува, но таа упорно му го туркала неговиот мобилен телефон пред лицето. Таа сакала …

Повеќе »

(ФОТО) КАМЕРОН ДИАЗ ПРЕТЕРАЛА СО КОРЕКЦИИТЕ: Лицето на глумицата изгледа изобличено!

До неодамна големата холивудска ѕвезда тврди дека ужива во приватноста и далеку од светлата на шоу бизнисот. Последната улога ја имала пред пет години… Некогаш била позната глумица, но Камерон Диаз (47) во меѓувреме се повлекла од јавниот живот и веќе пет години ништо не снимила. Последната улога ја одиграла …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – НЕЈЗИНОТО МРТВО ЛИЦЕ ГО ДОПРЕЛЕ МИЛИОНИ ЛУЃЕ, А ТОА ГО ПРАВАТ И ДЕНЕС: Сите биле восхитени со таа посмртна насмевка и станала идеал на убавина – но тоа е само почеток на легендата!

Кон крајот на 19 век, телото на непозната девојка е извадено од реката Сена во Франција, чие тело било изложено за да некој ја идентификува. Но, она што било интересно била нејзината насмевка, која го фасцинирала локалниот патолог. Поради ова, тој побара од моделар да направи одливок од гипс. Меѓутоа, …

Повеќе »

(ФОТО) Ја знаевме како „Бриџит Џонс“ а денеска тешко дека некој ќе ја препознае…Што е многу „пластика“, многу е…

Актерката поради изгледот секогаш е на удар на критики од оние кои сметаат дека претерала со операциите и дека не личи на себе. Иако најмногу ја паметиме по улогата на слатката “буцка” во култниот филм „Бриџит Џонс“, некогашната холивудска актерка доживеала целосна трансформација. Рене Зелвегер денес е многу послаба во …

Повеќе »