Tag Archives: лице

НЕЗАМЕНЛИВ – 14. начини да го употребите хидрогенот: Отстранете ги непријатните мириси од домот!

Хидрогенот ќе стане неопходна алатка во вашиот дом после овој текст Колку често не сфаќаме дека користејќи импровизирани средства можеме да направиме чуда … Земете шише со 3% хидроген и погледнете го – држете го богатството во ваши раце! 14 примена на хидроген: 1. Хидрогенот ги отстранува дамките од белата …

Повеќе »

(ФОТО) ТАА Е НАЈУБАВА ЖЕНА НА СВЕТОТ: Манекенката има СОВРШЕНО ЛИЦЕ, научниците во ШОК!

Манекенката Бела Хадид, според најновото истражување на научниците, е прогласена за најубавата жена на светот. Бела, според анализа на група научници кои се бават дури и со најситните детали, е прогласена за најубава жена на светот со совршени пропорции на лицето. View this post on Instagram Yellow sky bathed in …

Повеќе »

(ВИДЕО) 13,3 МИЛИОНИ ПРЕГЛЕДИ: Луѓето не можат да поверуваат што, оваа девојка, му прави на својот дечко!

ДЕВОЈКА и едно момче кои седат на клупа во еден парк станале дел од хит видеото кое кружи на социјалните медиуми. Додека седеле заедно, девојката одеднаш пред дечкото го турнала мобилниот телефон. Тој почнал да се повлекува, но таа упорно му го туркала неговиот мобилен телефон пред лицето. Таа сакала …

Повеќе »

(ФОТО) КАМЕРОН ДИАЗ ПРЕТЕРАЛА СО КОРЕКЦИИТЕ: Лицето на глумицата изгледа изобличено!

До неодамна големата холивудска ѕвезда тврди дека ужива во приватноста и далеку од светлата на шоу бизнисот. Последната улога ја имала пред пет години… Некогаш била позната глумица, но Камерон Диаз (47) во меѓувреме се повлекла од јавниот живот и веќе пет години ништо не снимила. Последната улога ја одиграла …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – НЕЈЗИНОТО МРТВО ЛИЦЕ ГО ДОПРЕЛЕ МИЛИОНИ ЛУЃЕ, А ТОА ГО ПРАВАТ И ДЕНЕС: Сите биле восхитени со таа посмртна насмевка и станала идеал на убавина – но тоа е само почеток на легендата!

Кон крајот на 19 век, телото на непозната девојка е извадено од реката Сена во Франција, чие тело било изложено за да некој ја идентификува. Но, она што било интересно била нејзината насмевка, која го фасцинирала локалниот патолог. Поради ова, тој побара од моделар да направи одливок од гипс. Меѓутоа, …

Повеќе »

(ФОТО) Ја знаевме како „Бриџит Џонс“ а денеска тешко дека некој ќе ја препознае…Што е многу „пластика“, многу е…

Актерката поради изгледот секогаш е на удар на критики од оние кои сметаат дека претерала со операциите и дека не личи на себе. Иако најмногу ја паметиме по улогата на слатката “буцка” во култниот филм „Бриџит Џонс“, некогашната холивудска актерка доживеала целосна трансформација. Рене Зелвегер денес е многу послаба во …

Повеќе »

(Рецепт) Кафе во служба на убавината

Освен што не буди кафето е одлично и за нега: Еве на кои се начини можете да го употребите. Дури и ако не сте љубители на кафето после ова ќе го промените мислењето. Кафето има повеќе бенефити отколку што сте мислеле. Добро е за коса, кожа и за телото. Еве …

Повеќе »

„Украдете ги“ најдобрите тајни за убавината на Шарлиз Терон

Една од најуабвите жени на Холивуд секако е глумицата Шарлиз Терон. Оваа дива е вистински доказ дека за беспрекорен изглед, не се потребни никакви операции, туку придржување кон неколку основни правила за убавина кои секоја жена може да ги усвои. Следните пет тајни за убавина се клучот за совршениот изглед …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето шокирани од изгледот на Северина на премиерата на филмот „Последниот Србин во Хрватска“

Северина на загрепската премиера на филмот „Последниот Србин во Хрватска“ привлекувала погледи во розов фустан, но на социјалните мрежи во центарот на вниманието било нејзиното лице. Пејачката на премиерата дошла со сопругот, кој исто така има мала улога во филмот, а за хрватските медиуми открила што се’ ја воодушевило. Но, …

Повеќе »