Tag Archives: лице

Колку долго коронавирусот може да живее на површините и како да се дезинфикуваат куќата и рацете?

Кога станува збор за коронавирусот се чини дека добрата хигиена е најдобра линија на одбрана… Доказите велат дека корона вирусот најмногу се шири со респираторни капки кои лебдат во воздухот кога заразено лице кива или кашла. Овие капки може да слетаат на вас, но тие исто така може да слетаат …

Повеќе »

(ФОТО) Медицинска сестра од Италија објавила селфи од работа: Погледнете и го лицето!

Медицинската сестра, Алесиа Бонари, од Милано, на Инстаграм објавила селфи на кое на нејзиното лице се гледаат лузни од носењето заштитни маски. 23. годишната Бонари работи во болницата „Гросето“ во Милано. „Јас сум медицинска сестра и моментално се соочувам со оваа итна медицинска ситуација. И’ јас се плашам, но не …

Повеќе »

(Рецепт) „Омекнува“ тврди петици и отстранува акни: Погледнете колку е моќен оризот во служба на убавината!

Освен хранливите и здравствени предности, оризот има и своја „бјути“ страна, па така е составен дел на многу козметички препарати… Оризот е една од намирниците која во домаќинствата на трпезата се наоѓа неколку пати неделно благодарение на благотворните влијанија на човечкиот организам. Поради големото количество антиоксиданси помогнува во негата на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОЗНАТАТА МАНЕКЕНКА МАКА МАЧИ СО НАСЛЕДНИКОТ: Го истетовирал лицето, бега од проблеми – семејството не знае што со него!

Синот на Синди Крафорд и Ренди Гербер, Пресли, според извештаите на странските медиуми, одбивал да се справи со психолошките проблеми што го мачат веќе некое време, вклучително и целото негово семејство. 20.годишникот неодамна на лицето истетовирал „несфатен“, а таа тетоважа брзо му ја донела титулата најекстремна од сè што тој …

Повеќе »

ВНИМАВАЈТЕ: Еден знак на вашето лице,на кој не му обрнувате внимание, може да биде симптом за рак на белите дробови!

Надуеноста исто така може да се појави и во пределот на вратот. Ракот на белите дробови ретко кога дава рани симптоми кога болеста е на самиот почеток… Како и кај многу други видови тумори и ракот на белите дробови очигледно симптомите ги дава дури кога болеста е во поодмината фаза. …

Повеќе »

(Рецепт) Таа секоја вечер лицето го мие со оваа смеса: Нема брчки, ниту старечки флеки и покрај годините!

Направете нешто добро за себе: Следете го овој третман за убавина дома еднаш неделно… Оние дами кои редовно одат на козметички третмани знаат дека најефикасни се старите, докажани третмани извршени дома. Овој пат ве советуваме да нанесувате овесна каша на вашата кожа секоја вечер за да ја повратите свежината и …

Повеќе »

ЗАПОЧНА СУДЕЊЕТО НА МАКЕДОНЕЦОТ КОЈ БРУТАЛНО СИ ЈА УБИ СОПРУГАТА: До смрт ја избодел со нож во лицето па ја оставил да умира во маки!

Македонец кој минатата година ја уби својата сопруга на најбрутален начин, задавајќи и 51 убод со нож, се појавил вчера пред судот во Вил (швајцарскиот кантон Санкт Гален). Крвопролевањето се случило на 18.05.2018 година во нивниот стан во Вил и, како што се наведува во обвинението, тие се скарале, околу …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ – ВЕРНИЦИТЕ СО ВЕКОВИ БИЛЕ МАНИПУЛИРАНИ: Исус Христ не изгледа како што се мислело – ОВА Е НЕГОВОТО ВИСТИНСКО ЛИЦЕ!

Бледо, тесно и убаво лице со големи сини очи уоквирени од долга и брановидна костенлива коса е слика што луѓето ја гледаат кога се спомнува Исус Христос, тоа всушност се должи на уметничкиот приказ. Првиот портрет на Исус, кого христијанството го слави како син на Бога, потекнува од 4. век …

Повеќе »

(ВИДЕО) Носот не престанувал да и расте па добила операција која потполн и го променила лицето!

Се’ до својата 15. година Памела имала нормален нос. Со почетокот на пубертетот се појавиле промени но и првите проблеми. Ја мачела акни, а после бременоста забележала дека и носот и се променил. Почнал се повеќе да и расте. А, Памела почнала да се срами од својот изглед и се’ …

Повеќе »