Tag Archives: лице

За што се’ можете да користите вазелин?

„Вазелинот е веројатно најдоброто нешто што можете да го купите во аптека“, изјавил за HuffPost познатиот дерматолог Џошуа Цајхнер. Иако формулата за вазелин е измислена пред речиси 150. години, тој е сè уште еден од најдобрите достапни производи за нега на кожата. „Можете да го користите за нега на кожата …

Повеќе »

Пет СОВЕТИ ЗА УБАВИНА НА БАБА кои ќе ви заштедат многу пари – скоро се сигурно веќе имате дома!

Сигурно досега сте пробале многу скапи третмани, па време е да се свртите кон традиционалните методи… Негата на лицето и телото се незаменлив дел од нашите животи, како за мажите, а посебно за жените. Сепак, третманите за убавина можат да чинат цело богатство, а понекогаш ни се чини дека тие …

Повеќе »

(РЕЦЕПТИ) МОРСКА СОЛ ЗА УБАВИНА: Разубавете го лицето и телото со морска сол! 

Вистинската нега на лицето и телото започнува дома Природната морска сол е чудесна за нашата кожа, коса и нокти. Покрај натриум хлорид, содржи околу осумдесет различни елементи во трагови – како што се калиум, магнезиум, манган… Сето тоа ја прави незаменлива во природната нега на лицето и телото. Нега дома …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новиот филм на Том Круз паднал во втор план: Сите гледаат во неговото лице!

Актерот Том Круз повторно изненади со своето појавување на сетот на филмот „Mission: Impossible 8“ во Англија. View this post on Instagram A post shared by TOM CRUISE (@tomcruise_realfan) Корисниците на социјалните мрежи веруваат дека лицето му е отечено, бидејќи претерал со хијалуронските филери. Минатиот месец тој за прв пат …

Повеќе »

(ВИДЕО) СКАНДАЛ – СРЕДЕ КОНЦЕРТ УРИНИРАЛА НА ФАН! Пејачката ГО ЗГРОЗИЛА СВЕТОТ: Се појавила ШОК снимка од која се превртува желудникот!

Пејачката на рок бендот Brass Against, Софија Уриста ги шокираше фановите кога за време на концертот уринираше на лицето на еден обожавател. Видеото кое кружи на социјалните мрежи ги згрозила и фановите и целата јавност, а ситуацијата се случила на концерт. Пејачката на рок бендот Brass Against, Софија Уриста ги …

Повеќе »

ОДБЕЛЕЖЕНИ ОД ДЕТСТВО: Луѓето со младеж на овие 12. места се родени за богатство и голем успех!

Ако младежот е на нос и веднаш до него, голема е веројатноста дека сопственикот на таа гордост ќе биде богаташ. Хиндусите веруваат дека младеж на одреден дел од телото значи состојба или уште подобро, благосостојба во иднина. Големината, обликот и бојата на младежот имаат и влијание врз античкото читање на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена и фрлила жешка супа во лице на менаџерка на ресторан во Тексас

На 24-годишната менаџерка на ресторанот Џанел Броланд, лут муштерија на ресторан во градот Темпл, Тексас, ја полил топла супа. Муштеријата се изнервирала што супата била толку жешка што пластичниот капак наводно се стопил во супата. Броланд потоа ѝ понудила на жената враќање на парите или друг оброк, а таа наместо …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лицето на легендарниот УФЦ борец по брутален удар со нога се сплескало

На настанот UFC 268, кој се одржал во „Медисон Сквер Гарден“ во Њујорк, биле видени неколку спектакуларни борби, но фотографијата од лицето на легендарниот американски борец Френки Едгар (40), во моментот кога бил удрен во главата, стана вирална на социјалните мрежи.. Еквадорецот Марлон Вера (28) го нокаутирал со брутален удар …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОМОРА – СЕ МАСКИРАЛ ВО ДЕБЕЛА ЖЕНА, ЗАЗВОНИЛ НА ВРАТА И НА БИВШАТА И ФРЛИЛ КИСЕЛИНА ВО ЛИЦЕТО: Несреќната лекарка осакатена!

Студент по медицина кој се маскирал во дебела жена со потемна боја на кожа и фрлил киселина во лицето на поранешната девојка, вчера бил осуден на 15. години затвор. Д р Рим Алауи е трајно изобличена откако нејзиниот поранешен колега и љубовник и фрлил киселина во лицето во ужасен, планиран …

Повеќе »