Tag Archives: лионел меси

(ВИДЕО) ФАРМЕР МУ ОДДАЛ ПОЧЕСТ – Ликот на Лионел Меси „израсна“ во аргентинско поле со пченка

Аргентински фармер на посебен начин засадил поле со пченка за да го создаде ликот на легендарниот фудбалер Лионел Меси. Фармерот Максимилијано Спинацо користел алгоритми за да одреди каде да сее семе од пченка на неговата нива во Лос Кондорес во аргентинската провинција Кордоба за да го создаде ликот на Меси …

Повеќе »

(ФОТО) Меси – човекот кој освои се’

Лионел Меси го исполни својот најголем сон, а Аргентина ја освои титулата светски шампион по пенал рулетот против Франција во луд натпревар. На неговото последно Светско првенство го освои најголемиот трофеј во светот на фудбалот. Одличниот Аргентинец одигра прекрасен турнир и сосема заслужено ја предводеше Аргентина до крајот. Меси во …

Повеќе »

ГОТОВО Е – КРАЈ НА ЕДНА ЕРА! ЛИОНЕЛ МЕСИ НАЈАВИЛ ДЕКА СЕ ПОВЛЕКУВА: „Нервозен сум, но одлуката е донесена!“

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на фудбалот, Лионел Меси, најави дека Светското првенство во Катар ќе биде последно во неговата кариера. За Меси тоа ќе биде петто Светско првенство, а во претходните четири обиди не успеа да го освои трофејот. Најблиску до тоа беше во Бразил во 2014. година …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНИ СЦЕНИ – Навивач втрчал на теренот и го преплашил Меси: Поради бурната реакција на обезбедувањето останал без автограм!

Фудбалската репрезентација на Аргентина во пријателски натпревар ја совлада Јамајка со 3:0, а покрај двата гола на Лионел Меси, натпреварот во Њу Џерси го одбележа навивачот кој втрчал на теренот за да побара автограм на грбот од играчот на ПСЖ. Меси влезе во игра на половина час пред крајот, но …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Потсетете го Мбапе дека Меси имаше четири Златни топки на 23. години“

Поранешниот англиски репрезентативец Вејн Руни го критикуваше напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе, кој со рамо го оттурна Лионел Меси на последниот меч на парижаните против Монпеље (5:2) и помина без ниту да се извини. Францускиот интернационалец потоа се расправал со Нејмар за тоа кој ќе го изведе пеналот. „Дваесет и …

Повеќе »

(ФОТО) „АС“: Меси купува 35. отсто од акциите во клубот и потоа ќе игра за него

ЛИОНЕЛ МЕСИ ќе купи акции во вредност од 35. отсто од клубот во сопственост на Дејвид Бекам, а потоа во летото 2023. година да дојде во него како играч, пренесува As информации на новинарот Алекс Кандал. Пред да замине во МЛС и Интер Мајами, Меси ќе игра уште една сезона …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ремек дело на Меси за десеттата титула на ПСЖ: Го постигна најубавиот гол во новиот клуб!

Аргентинскиот напаѓач Лионел Меси го постигна веројатно најефектниот гол во дресот на ПСЖ на мечот против Ленс, каде на парижаните им беше доволен еден бод да ја заверат десеттата титула во Франција. Меси погоди во 68. минута по асистенција на Нејмар, а откако ја прими топката, од далечина со левата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Несреќниот Меси во неговиот свет: Снимка од славјето на играчот по победата против Реал го потресе ПСЖ

Лионел Меси не го прослави голот за победа на својот тим на натпреварот помеѓу ПСЖ и Реал Мадрид (1:0), а се појави ново видео кое откри слично расположение на Аргентинецот кога фудбалерите на францускиот клуб се радуваа пред навивачите. Аргентинецот промаши пенал во 63. минута, одигра многу просечен натпревар, а …

Повеќе »

ФОРБС – Меси повеќе не е НАЈПЛАТЕНИОТ ФУДБАЛЕР на светот

ЛИОНЕЛ МЕСИ повеќе не е фудбалер со најголема заработка во светот. На врвот на таа листа сега е повратникот во Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо, кој го собори Аргентинецот кој неодамна ја напушти Барселона и се приклучи на Пари Сен Жермен. Роналдо во сезоната 2021/2022 ќе заработи 107. милиони евра пред …

Повеќе »