Tag Archives: линда евангелиста

(ФОТО) МАЖОТ МОНСТРУМ ИЗГРАДИЛ КАРИЕРА НА НАЈУБАВАТА ЖЕНА НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Јавна тајна е дека силувал девојки, бидејќи „девиците се нефотогенични“

Линда Евангелиста беше една од најубавите жени на сите времиња. Нема моден бренд за кој не работела, ниту насловна страница на списание на која не била. Таа беше дел од познатата „петорка“ заедно со Синди Крафорд, Наоми Кембел, Клаудија Шифер и Кристи Тарлингтон, а како што еднаш признала и самата, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трајно деформираната Линда Евангелиста се врати на модната писта

За Линда Евангелиста во последните години многу се зборуваше и пишуваше, а причина за тоа беше драстичната промена на нејзиниот изглед. Во март оваа година, канадската манекенка објави официјална изјава во која се вели дека е „трајно обезличена“ од процедурата „Zeltik Cool Sculpting“ што го направила спротивното од ветеното“: „Масните …

Повеќе »

(ФОТО) ЛЕГЕНДАРНА МАНЕКЕНКА – Линда Евангелиста се појави во првата кампања по третманот кој ја остави „трајно изобличена“

Супермоделот Линда Евангелиста го прослави своето враќање во манекенството откако претходно проговори за процедурата за естетска хирургија за која тврдеше дека ја оставила „трајно изобличена“.Во саботата, Евангелиста (57) на Инстаграм сподели своја фотографија од неодамнешната кампања на Фенди, на која може да се види како носи повеќе розови сатенски капи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тажна исповед на познатата манекенка Линда Евангелиста:„Трајно сум деформирана, уморна сум од ваков живот!“

Иако со години се зборува за нејзиниот драстично изменет изглед, Линда Евангелиста утрово излезе со официјална објава на својот профил на Инстаграм и објасни што всушност и се случило. Повеќе од 600. насловни страници на списанијата ја оправдаа нејзината изјава „не станувам од кревет за помалку од 10. илјади долари …

Повеќе »

(ФОТО) Потресен светот на високата мода: Манекенки обвиниле шеф на моќна агенција за силување

Поранешниот сопруг на супермоделот Линда Евангелиста е обвинет за силување на неколку модели додека водел една од најголемите светски агенции за моделинг а најмладата имала само 17. години. Каре Отис, поранешната сопруга на славниот актер Мики Рорк, е една од двете жени кои формално поднеле кривична пријава против Џералд Мари …

Повеќе »

(ВИДЕО) После 27. години се појавиле досега невидени снимки од култниот видеоспот „Freedom” на Џорџ Мајкл

Обожавателите сè уште со нетрпение ја исчекуваат долгонајавената премиера на биографскиот документарен филм, на кој сè до својата изненадна смрт работеше легендарниот Џорџ Мајкл. Со цел да ги наградат за чекањето и верноста, авторите на документарецот објавиле и одамна снимени сцени од култниот видеоспот „Freedom”, кој за првпат ќе излезат …

Повеќе »