Tag Archives: Лига Европа

(ВИДЕО) СПЕКТАКУЛАРНО – ЈА ЗАТРЕСОЛ МРЕЖАТА ОД СВОЈАТА ПОЛОВИНА: Фудбалер на Омонија постигнал гол од НАЈГОЛЕМА ОДДАЛЕЧЕНОСТ во историјата на Лига Европа!

Фудбалерот на Омонија, Хорди Гомеш постигнал еден од најатрактивните голови во историјата на Лигата на Европа. Холандскиот ПСВ ја совлада кипарска Омонија со 2:1 во второто коло од групната фаза во Лигата на Европа, сепак, победата на Филипсовците целосно падна во втор план. Натпреварот го одбележа спектакуларен потег на искусниот …

Повеќе »

УЕФА ги одложила реваншите на Лига шампиони и Лига на Европа

Во официјалното соопштение, УЕФА во петокот објави дека сите натпревари од европските натпреварувања кои биле на програмата следната недела се одложени. Ова се однесува на реванш мечевите од осмото финале во Лигата на шампионите, закажани за 17. и 18. март, како и Лигата на Европа за 19. март. Исто така …

Повеќе »

(ВИДЕО) Првиот гол на Вардар во Лига Европа е вистинска мајсторија

Фудбалерите на македонскиот шампион Вардар синоќа беа поразени на гостувањето кај Розенборг со 3:1. Избраниците на Чедомир Јаневски претрпеа уште еден пораз, но овој пат сите аплаузи ги доби Фелипе кој што на маестрален начин го постигна првиот гол на Вардар во второто по ранг европско клубско натпреварување. Фелипе во …

Повеќе »