Tag Archives: лифт

(ВИДЕО) Жена се породила ВО ЛИФТ во нејзината зграда: Објавено видео од НАДЗОРНА КАМЕРА од лифтот, проговорил и таткото…

Дебора Битар од Бразил се породила во лифтот на зградата во која живее, а целото породување го снимила надзорна камера. Кон крајот на минатиот месец почувствувала силни контракции кога била дома, па веднаш се подготвила да оди во најблиската болница. Сепак, планот не одел како што мислела… Дебора го родила …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКО ВО ХОРОР ФИЛМ: Останале заглавени во лифт а потоа почнала да надоаѓа вода…

НЕВРЕМЕТО што ја погоди Небраска остави без струја речиси 18.000 луѓе, а тројца жители на зграда во Омаха заглавиле во лифт. „Лифтот почна да се тресе, а водата почна да се надоаѓа“, рекол жителот на Омаха, Тони Лу. „Не знаевме дека подрумот е поплавен, немаше знаци за предупредување, па се …

Повеќе »

(ФОТО) НИТУ НИЕ НЕ СМЕ ПОДОБРИ – Порака на станари во зграда во Белград е срамота: Дали сте нормални?

Сè уште учиме да живееме со мерки за заштита на коронавирусот, но ароганцијата на некои сè уште изненадува и поразува. Фотографијата направена во лифтот во улицата  „Новосадскиот саем „ во Белград предизвикала големо внимание на Твитер затоа што потсетува дека и покрај стравувањата, жртвите, и покрај предупредувањата и наметнатите мерки …

Повеќе »

(ФОТО) Мистериозна смрт на 25. годишна манекенка чие тело е пронајдено во лифт!

Мистерија ја опкружува смртта на еден млад модел, чие безживотно тело било пронајдено во лифт на станбена зграда во Бангкок. Тетим ’Бел’ Норафанпифат(25) била пронајден мртва во фоајето на зградата во вторникот наутро, но полицијата соопштила дека е рано за именување на осомничените, пренесува Daily Mail. На социјалните медиуми се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Денот кога авион удрил во Емпаер Стејт Билдинг: Чудесна приказна за жената која преживеала пад од 75. спрат

Оваа неверојатна жена ја победила и самата гравитација кога преживеала пад од 75. спрат, заробена во лифт. Лифтот бил ноќен кошмар на голем број луѓе, но понекогаш кошмарите стануваат вистинско чудо. Пример за тоа е Бети Лу Оливер која успеала да ја измами смртта и да преживее катастрофа каква е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Останале сами во лифтот, а она што го забележала камерата како ВИРУС се шири низ светот !

Тони Шерб воопшто немал поим дека ова видео ќе стане интернет хит и ќе се прошири низ целиот свет… Заменик шефот на полициската управа во тексашкиот град Ел Пасо, Тони Шерб, после 29. години работа отишол во пензија. Својата работа си ја вршел многу професионално, па последниот ден од неговата …

Повеќе »