Tag Archives: личност

Што часот на раѓање кажува за вас: Раната зора е резервирана за „шмекери“ а полноќ за…?

Не е важно дали сте родени наутро, попладне или доцна навечер. Можеме подобро да разбереме некои од нашите постапки, ставови и расположенија ако ја знаеме нумеричката вибрација на часот на нашето раѓање. Секој час од денот има одредена астролошка фреквенција, што влијае на осцилациите на нашиот биоенергетски набој. . Од …

Повеќе »

НЕЖЕН, ГРУБ, НЕВЕШТ: Откријте каков е вашиот партнер врз основа на тоа како се БАКНУВА!

Бакнувањето е чин кој треба да претставува уживање, буди страст, желба да се оди чекор понатаму. Врз основа на тоа како вашиот партнер се бакнува, можете да откриете многу за неговата личност. Со танго јазик Ако има поголема самодоверба и дрскост, веројатно прв ќе почне да си игра со јазикот. …

Повеќе »

Дали сте ПРИРОДЕН ЛИДЕР или ЗАНЕСЕНИК? Еден поглед на сликата го открива вашиот тип на личност!

Оптичките илузии, покрај тоа што се забавни, често можат да откријат нешто за нашата личност Способност да се зборува самоуверено во јавност. Секогаш да ја презема контролата во групна средина. Никогаш не бега од одговорност. Така би го опишале природниот лидер, нели? Па, ако никогаш не сте биле сигурни дека …

Повеќе »

ПРЕЦИЗЕН ТЕСТ: Бројот на коњи што ги гледате на сликата ја открива вашата вистинска личност

Забавувајте се со краткиот тест за личност Тестовите на личноста базирани на оптички илузии можат да бидат интересна забава. Проверете што крие вашата потсвест и обидете се да изброите колку коњи гледате на сликите. pic.twitter.com/4HHWeq0qeI — Chichak (@Chichak_0310) May 23, 2022 1. Еден коњ Од една страна, вие сте некој …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци вешто го кријат своето вистинско лице

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… АКО имате чувство дека во ваша близина има личност на која не можете да и верувате, можеби ќе треба да го проверите хороскопскиот знак на личноста за која се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Учителка грубо и викала на ученичка, која со својата реакција ја направила нејзината мајка горда

ДА БИДЕТЕ нежен родител не значи дека не го подготвувате вашето дете за сите тешкотии и суровост што може да ги доживее на овој свет. Всушност, тоа е пристап кој ги подготвува децата за нештата што доаѓаат, а токму во тоа верува една мајка од TikTok, по име Н’тима Преусер. …

Повеќе »

Што гледате на сликата? ПСИХОЛОШКИОТ ТЕСТ НА РОРШАХ открива како размислувате, како и вашата ПСИХОЛОШКА СОСТОЈБА!

Оваа слика, како и голем број други, е направена од Херман Роршах. Тој беше познат швајцарски психијатар и психоаналитичар, креатор на еден од најпознатите тестови за дијагностицирање на личноста, кој го носи неговото име – тестот Роршах. Добро погледнете ја сликата и прочитајте што значи тоа што го видовте. pic.twitter.com/qrgD9kkCRa …

Повеќе »

Тест на личноста: Цртежот што ќе го изберете открива КАКО ДРУГИТЕ ТАЈНО ВЕ ГЛЕДААТ

Овој популарен тест за личност може да ви ги отвори очите и да ве натера да се соочите со себе. Изберете еден од четирите цртежи и дознајте како ве гледаат другите. Дали често се прашувате дали луѓето околу вас се целосно искрени со вас? Дали има нешто во вашата личност …

Повеќе »

Точното време на раѓање одредува многу во ВАШАТА ЛИЧНОСТ: Кој е мистериозен, кој е љубопитен, а кој е омилен во друштвото?

Астролозите велат дека положбата на планетите и ѕвездите во моментот на нашето раѓање има големо влијание врз формирањето на нашиот карактер. Со други зборови, тоа значи дека секој знак од Зодијакот има одредени карактеристики, но може да ве изненади кога ќе слушнете дека времето во кое сте родени влијае и …

Повеќе »