Tag Archives: лиам галагер

(ФОТО) Лиам Галагер испаднал од хелихоптер – фотографијата од повредата ја објавил на Твитер

Лиам Галагер, 48-годишен поранешен фронтмен на Oasis, на своите обожаватели им открил дека паднал од хеликоптер по настапот на фестивалот на островот Вајт, споделувајќи фотографија од повреденото лице на Твитер. Галагер се споредил со Кит Мун, покојниот тапанар на групата Who, кој беше познат по своето диво однесување и се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дрога, бес или „глупост“:Се појавила снимка на која славниот пејач ја дави својата девојка!

Во јавност се појавила снимка од камера за видео надзор, каде што гледаме дека Лиам Галагер, поранешен пејач на „Оасис“, физички ја напаѓаа и ја гуши девојката Деби Гвитер. За настанот проговорил Макс Ксизек, шеф на обезбедувањето во лондонскиот хотел „Chiltern Firehouse“, кој бил присутен на целата сцена. “Келнерот ми …

Повеќе »