Tag Archives: lever kup

(ВИДЕО+ФОТО) Тениските легенди во прошетка низ Лондон – Роџер му бил водич на Мареј!

Светските тениски ѕвезди Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер, Енди Мареј и остатокот од моќниот тим на „Тим Европа“ се прошетаа низ Лондон пред почетокот на Лејвер купот 2022. правдано отсуствуваше само трофејниот Шпанец, Рафаел Надал кој денеска ќе им се придружи на своите колеги и пријатели. Очекувано многу медиуми го следеа …

Повеќе »