Tag Archives: лето

Драстична промена на времето:Навестување на летото!

Поради првиот поизразен топол бран и УВ индексот ќе биде многу повисок и ќе има коефициент од 9. до 10. па така истиот ќе биде екстремно висок, па доколку излегувате задолжително со себе да си понесете заштитна опрема односно капа и очила за сонце. Првиот изразен бран конечно доаѓа во …

Повеќе »

Топ 5. совети за водење љубов на +30. степени

Кога е лето, вашата кожа, мириса и потта влијае кај повеќето луѓе „да се разбуди” зголемена желба за секс. Е сега, за да навистина уживате, треба да направите неколку работи. Изладете ја собата За време на сексот и тоа како ќе се потите. Кој баш и не ја поднесува потта, …

Повеќе »

(ФОТО) Топ 14. фризури кои подмладуваат од 10. до 15. години: Време е за најдобра промена!

Повеќето лесно се одржуваат и многу бргу стилизираат па не ни се потребни редовни посети на фризер.Се прашувате како тоа познатите дами обично изгледаат многу помладо отколку што навистина се? Тајната е во вистинскиот избор на фризурата! Летото ни пристигна, а тоа е најидеално за промени па изберете една од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Скопје – прекрасна метропола опасна после дожд!

Скопјани навистина немаат среќа со условите за живот. Преку зима се гушат во смог и опасни гасови, а преку лето едно невреме се’ парализира – ај што се наполнија улиците (којзнае каква е атмосферската канализација и откога не е исчистена), па дури и во автобуси одеа со чадори… Откако овие …

Повеќе »

За 2 дена ќе може да ги потопиме летните горештини во водите на Базен Аеродром

Бесплатен влез на Базен Аеродром на големото отворање во петок, 08-ми јуни Време е да се најде совршеното прибежиште од летните горештини. Базен Аеродром од петок, 08.06.2018, ќе го нуди токму тоа и многу повеќе. Овој комплекс покрај одличните води нуди и добра музика, журка, рекреација и вкусна храна. Најголемиот …

Повеќе »

(ФОТО) Топ 20. костуми за капење со кои ќе привлекувате погледи ова лето!

Летото, годишните одмори, излежувањето на сонце се се’ поблиску па за вас издвоивме многу убави и женствени костуми за капење во кои тешко дека на плажата ќе минете незабележано… Моделите се прекрасни, а меѓу нив по нешто за себе можат да пронајдат и витите жени, но и оние со нешто …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нејмар на тајна вечера најавил „бомба“ во преодниот рок: Неговото признание се појавило во јавност!

Не минува ден а во јавноста да не се појави некоја информација врзана за Нејмар поради која станува се’ понеомилен кај навивачите на ПСЖ, а најновата вест е признанието на Бразилецот дека сака да си замине ова лето… Според пишувањето на „Le Parisiena“, Нејмар им се доверил на блиските соиграчи …

Повеќе »

Среде есен повторно лето: Од утре настапува индијанско лето – еве што значи тоа

Овие денови му се радуваме на сонцето и топлите сончево денови. Убавото време се завршува токму денес, а периодот кој настапува се нарекува „индијанско лето“. Но, тоа не значи крај на убавото време, туку напротив, пријатни и сончеви денови се пред нас. Терминот „индијанско лето“ настанал во Америка некаде кон …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чудо на природата кое не престанува да ги привлекува туристите: Црвената плажа Панџин

Необична природа каква што ретко може да се види. Плажата Панџин во покраината Лиаонинг на североистокот од Кина е најголемото мочуриште во државата. Панџин е “дом” на реткото растение Suaeda, кое за разлика од останатите билки му е потребно солено земјиште за да опстане. На лето, оваа билка е зелена …

Повеќе »