Tag Archives: лесна

(ФОТО) Рецепт на денот: Аргентинска торта

Никогаш доволно рецепти за торти,но оние за лесни се секогш добредојдени Потребно е: Кора: 4 јајца 4 лажици шеќер 2 рамни лажици какао 2 лажици остро брашно Фил: 250 г маргарин со вкус на павлака 200 г шеќер во прав 100 г истопено чоколадо за готвење 3 јајца 100 г …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брза „Чоколадна бисквит торта“ која не се пече

Колку пати сте посакале да имате брз десерт за ненадејни гости кој ќе стои во фрижидер и ќе ви се најде. Поради тоа ви донесуваме рецепт за торта која може да стои во замрзнувач а да ја украсите пред доаѓањето на гостите.Ќе имате со што да се пофалите, а за …

Повеќе »