Tag Archives: лесен вкусен

(ВИДЕО) Кох со цимет: Совршен колач за вашето дете, но и сите генерации!

Вкусот на детството во еден колач…Кој уште се сеќава на кохот на мама? Потребно е: 3 јајца 3 лажици гриз 1 лажица брашно шеќер по желба (околу 3 – 5 лажици) 1/2 лажичка цимет 1 лажица какао 100 гр суво грозје 500 мл. млеко 2  кесички ванилин шеќер Подготовка: Изматете …

Повеќе »