Tag Archives: лепа брена

(ФОТО) Нема крај на проблемите на Лепа Брена: Синот и доживеал клиничка смрт…

Стефан Живојиновиќ доживеал клиничка смрт за време на недамнешниот престој во Америка. Стефан криел од родителите, Брена и Боба, дека во Мајами после неколку часа играње тенис, паднал во несвест на теренот и лекарите од Итната медицинска помош се посомневале на триминутна кома од кардиолошка природа. „Да, тоа се случи …

Повеќе »

(ФОТО) Лепа Брена во 58. година ги покажала нозете и покажала дека и’ понатаму е „бомба“

Иако има 57. години Лепа Брена има тело на кое би можеле да завидуваат и многу помлади жени. Тоа повторно го покажала објавувајќи фотографии од одморот во егзотичните Малдиви каде позира во фустан со висок шлиц и ги покажува своите долги нозе. Maldivi 2018 A post shared by Lepa Brena …

Повеќе »

(ФОТО) Популарната пејачка обвинува и открива кој го киднапирал синот на Лепа Брена!

Јелена Карлеуша на Твитер упатила сериозни тврдења против својата колешка, Цеца Ражњатовиќ, со која не е во добри односи веќе 20. години. Карлеуша ја обвинила Цеца дека била во блиски односи со криминалците кои во 2000. година го киднапирале Стефан, синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ. Документарниот филм „Годините …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Брена за киднапирањето:„Мислев дека тоа ми се последни денови!“

„Уште се плашам. Не сум јас виновен што животот, главно, ми е мед и млеко. Не сум јас виновен што сум се родил како син на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ. Не крадев. Еден ден се’ за киднапирањето ќе раскажам во детали“ рекол Стефан (25). Стефан Живојиновиќ (25) син на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лепа Брена со филмот за неа ги расплакала пријателите и семејството

Премиерата на филмот на Лепа Брена, „Години на слаткиот грев“, и промоцијата на спотот за песната “Voliš i ne prolaziš” се одржале вчера. Лепа Брена го претстави периодот на кариерата од 1982. до 1992. година од кои најмногу ставила акцент од нејзината блескава кариера, но и малку познати детали кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бугарите ја расплакале Лепа Брена!

Пејачката Лепа Брена се согласила да влезе во едно реално шоу, а многу брзо внатре и заплакала. Имено, таа, како гостинка, дошла во бугарското издание на „Големиот брат“, била само една вечер и лудо се забавувала. Учесниците добро ја дочекале, па и приредиле и’ специјално изненадување. Тоа до солзи ја …

Повеќе »

(ФОТО) Забава на тезга: Лепа Брена роденденот го прославила на свадба!

„Ви благодарам, јас откако имам деца не го славам роденденот, ова е прекрасно“ рекла Лепа Брена која ги има синовите Стефан и Виктор со сопругот, српскиот тенисер Слободан Живоиновиќ. Пејачката Лепа Брена својот 57. роденден го прославила на „тезга“, додека пеела на свадба во Белград. Младенците ја развеселиле со честитка …

Повеќе »

(ФОТО) Признала дека со години е на лекови: Лепа Брена во документарец открива за што долго молчела!

Овие денови ќе биде снимен документарен филм кој ќе се бави со животот и кариерата на Лепа Брена, а пејачката во една тв емисија открила детали од новиот проект. „Оваа година правиме документарен филм со наслов ’Не давај да те крадат од мене’. Филмот ќе ја прикаже мојата кариера од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лепа Брена се потсетила како пред 26. години изгледала како невеста!

Во последно време Лепа Брена е многу емотивна, можеби поради проблемите со снаите. Но, како и да е носталгично се присетила на денот кога била невеста во венчаница и му го кажала судбоносното „ДА“ на својот Боба. Свадбата се случила на 7.ми декември далечната 1991. или пред цели 26. години. …

Повеќе »