Tag Archives: лепа брена

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете како изгледа луксузната вила во која живее Лепа Брена!

Лепа Брена во една емисија на српската ТВ ПРВА покажала како изгледа нејзината вила во Белград. Пејачката веќе неколку години со сопругот и синовите живее на белградска, „Бежанијска коса“, а нивниот луксузен дом вреди цело богатство. Вилата обилува со детали во беж и златни нијанси, а мебелот е во нежни …

Повеќе »

(ФОТО) Стефан Живојиновиќ:„Детството ми изгледаше како да сум вшетал во Дизниленд“

Открил како е да се биде син на славни родители, а колку неговата улога има недостатоци толку има и предности. Мајката и таткото, без оглед на одреден терет кој го минал со нив, никогаш не би ги менувал… Синот на пејачката Лепа Брена (59), Стефан Живојиновиќ (26) пред три месеци …

Повеќе »

(ФОТО) Брена и Боба станаа баба и дедо: Александра Пријовиќ го родила наследникот!

Младата фолк пејачка, Александра Пријовиќ денеска се породила во Белград и на свет донела здраво момче. Како што дознаца pink.rs, Александра во една приватна белградска болница се породила денеска во 9. часот и на свет донела здраво машко дете, тешко 2.800 грама. Царскиот рез минал без проблеми а новопечениот татко …

Повеќе »

(ФОТО) Лепа Брена во болница:„Не сум исплашена, но понекогаш ме фаќа криза!“

Лепа Брена по враќањето од Скопје завршила во болница во Белград. Пејачката со денови трпела неподносливи болки во главата па на крај морала да оди на лекар. Веднаш и било направено скенирање во една приватна клиника, каде пристигнала многу исплашена. Косопственичката на „Град продукција“ од минатата недела имала проблеми со …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Лепа Брена проговорил за своите естетски операции!

Стефан Живојиновиќ одлучил да ја следи својата мајка и кога станува збор за животниот пат па така тргнал по нејзини стапки и се обидува да изгради сопствена пејачка кариера… Пејачот Стефан Живојиновиќ (26), син на Лепа Брена (58) и Боба Живојиновиќ (55) проговорил за естетските зафати на кои се подвргнал …

Повеќе »

(ФОТО) Лепа Брена конечно го открила неверството на Боба Живојиновиќ

Бракот на Лепа Брена, односно Фахрета Јахиќ и бившиот тенисер Боба Живоиновиќ отсекогаш бил „на тапет“…Од самиот почеток ги следеа разни гласини, а најчесто беа околу неверството на Боба… За едно од тие неверства најмногу се пишуваше во 2004. година кога српските медиуми објавуваа фотографии од тажната Брена, како резултат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Еве каде ужива Лепа Брена во Црна Гора:ВИП во „Ла кампанела“ за голем попуст!

Деновиве се прошири веста дека Лепа Брена барала попуст за својот ручек во еден црногорски ресторан бидејќи била ВИП. Веќе објавивме дека пејачката од сопственикот добила скапо вино, но и попуст за својот ручек од 500. евра бидејќи ветила дека на социјалните мрежи ќе го рекламира ресторанот. Од видеото може …

Повеќе »

(ФОТО) Лепа Брена во Црна Гора барала попуст, на сметката за ручек, бидејќи е ВИП

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ топлите денови од август ги трошат на црногорскиот брег. Познатиот пар имал ручек во добро познат ресторан на црногорскиот брег, а ѕвездата побарала попуст од шефот на ресторанот затоа што е ВИП, пишува Република. “Мислев дека ѕвездите имаат попуст кај вас”, …

Повеќе »

(ФОТО) Радосни вести од Филип и Александра: Добро упатените точно знаат кога Лепа Брена ќе стане баба!

Покрај бројните вести за расправии и кавги помеѓу младенците – Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ, конечно пристигнуваат убави вести. Младата пејачка Александра Пријовиќ, која неодамна дена стана сопруга на Филип Живоиновиќ и снаа на Лепа Брена, е бремена. Како што потврдува семејството за српски „Курир“, новата брачна двојка наскоро ќе …

Повеќе »