Tag Archives: лепа брена

(ФОТО) ОТСЕКОГАШ ДИВА – Одамна знаеме дека Брена има слугинки дома, но нејзините вработени поради шокантен предлог од нeа избегале на Филипини!

Во последно време се зборуваше многу се пишува за важноста на слугите во куќата на Лепа Брена. Пејачката неодамна изјави дека не сака да губи време на домашни работи и дека е полесно да има некој да ги прави за неа. “Мајка ми ме научи како да готвам, тоа беше …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лепа Брена открива како средбата со видовитата баба Ванга и го променила животот!

„Ванга ми претскажа дека ќе се мажам за човек во бело…“ Фахрета Јахиќ во 1981 година бил непозната пејачка, кариерата ја започнала во тогаш најпопуларната емисија, славната Хит парада. Бермудите на Фахрета биле толку куси, а маичката залепена за телото што дежурните чувари на јавниот морал биле во шок и …

Повеќе »

(ФОТО) БРАВО – ТРЕБА ДА УЧИМЕ ОД НИВ: Несекојдневна петиција во Врање против Лепа Брена: Не сакаме нејзин концерт, поправете ги школите и тоалетите!

Лепа Брена не е пожелна на културната манифестација Денови на Врање, што се одржува од 22. до 25. август, затоа што некои граѓани сметаат дека е премногу скапо! Затоа тие покренале петиција за да го спречат нејзиниот концерт и да ги пренаменат парите, што таа ги става во џеб, во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УБАВИНАТА ЗНАЕ И ДА БОЛИ – Лепа Брена ги корегирала усните: Офкала, рацете ѝ се треселе, го молела лекарот да престане!

За Лепа Брена одамна се зборува дека има правено разни естетски корекции но се чини се правела со мерка па немаше некои „драстични“промени. но, неодамна имала една многу непријатна случка со усните… Фолк-дивата лепа Брена неодамна ги вадела старите истрошени силикони од усните и ги заменила со разградлив хијалурон, пишува …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ МУ ВЕРУВАЛЕ: Брена и Боба не сакале да инвестираат во Новак Ѓоковиќ и загубиле тешки милиони!

Пред точно 17. години таткото на легендарниот тенисер Новак Ѓоковиќ, Срѓан, ги замолил Брена и Боба да инвестираат околу 500.000 евра во тогаш 15. годишната млада надеж. Пензионираниот тенисер Слободан Боба Живојиновиќ (56) и неговата сопруга Лепа Брена (58) пред 17. години пропуштиле одлична деловна понуда, пренесува Курир. Пред точно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Брена (58) пеела со деколте „до папок“: Го блокирала сообраќајот!

Во саботата вечер пејачката одржала концерт во Бања Лука за кој избрала бел припиен фустан со длабоко деколте и уште еднаш покажала зошто ја има титулата на една од најубавите жени на Балканот… Пејачката Лепа Брена (58) веќе со години од обожавателите добива пофалби за својот изглед. Се чини дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете како изгледа луксузната вила во која живее Лепа Брена!

Лепа Брена во една емисија на српската ТВ ПРВА покажала како изгледа нејзината вила во Белград. Пејачката веќе неколку години со сопругот и синовите живее на белградска, „Бежанијска коса“, а нивниот луксузен дом вреди цело богатство. Вилата обилува со детали во беж и златни нијанси, а мебелот е во нежни …

Повеќе »

(ФОТО) Стефан Живојиновиќ:„Детството ми изгледаше како да сум вшетал во Дизниленд“

Открил како е да се биде син на славни родители, а колку неговата улога има недостатоци толку има и предности. Мајката и таткото, без оглед на одреден терет кој го минал со нив, никогаш не би ги менувал… Синот на пејачката Лепа Брена (59), Стефан Живојиновиќ (26) пред три месеци …

Повеќе »

(ФОТО) Брена и Боба станаа баба и дедо: Александра Пријовиќ го родила наследникот!

Младата фолк пејачка, Александра Пријовиќ денеска се породила во Белград и на свет донела здраво момче. Како што дознаца pink.rs, Александра во една приватна белградска болница се породила денеска во 9. часот и на свет донела здраво машко дете, тешко 2.800 грама. Царскиот рез минал без проблеми а новопечениот татко …

Повеќе »