Tag Archives: лео месо

(ФОТО) Париз ја чека ѕвездата: Меси е насекаде – па и во Лувр!

Се’ е подготвено за промоција на Лео Меси. Пари Сен Жермен во текот на денот најави официјална промоција, на Ајфеловата кула, а на социјалните мрежи ПСЖ ги израдува фановите со уште едно видео и го најави доаѓањето на аргентинската sвезда. View this post on Instagram A post shared by Leo …

Повеќе »

(ВИДЕО) Толку се „слатки“: Синовите на Меси подготвени за СП!

Тијаго и Матео, наследниците на најголемата ѕвезда на аргентинскиот фудбал, Лео Меси, ќе бидат најжестоки навивачи на Гаучосите на претстојното Светско првенство во фудбал! Меси на својот профил на социјлните мрежи објавил видео со кое ги воодушевил љубителите на фудбалот ширум светот. Имено, неговите наследници во дресови на Аргентина ја …

Повеќе »