Tag Archives: лео меси

(ФОТО) „Меси го прифати најголемиот договор во историјата. Ќе заработи 1,2 милијарди евра“

ЛИОНЕЛ МЕСИ ќе го напушти ПСЖ на 30 јуни, по две сезони во Париз. Се чини дека 35-годишниот Аргентинец кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија, земјата каде пред половина година замина Кристијано Роналдо. Меси неодамна отпатува во Саудиска Арабија, но тврди дека не отишол да преговара за деталите од …

Повеќе »

Нова потврда – Меси оди во Арабија за 400 милиони

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Лионел Меси следната сезона ќе игра во Саудиска Арабија, изјави за агенцијата Франс прес извор близок до преговорите. Изворот ја нарече зделката „огромна“, а според извештаите, преселбата на 35-годишниот аргентински напаѓач во богатата земја од Персискиот залив е „завршена работа“. „Договорот е неверојатен. Огромен е. …

Повеќе »

(ФОТО) Меси жртвува се за Барса. Одбил половина милијарда евра да игра за „минималец“

ЛИОНЕЛ МЕСИ се согласува на сите жртви за да се врати во Барселона за еден месец, на неговиот 36-ти роденден, по две години принуден егзил во ПСЖ. Две години, 71 натпревар, 31 гол и 34 асистенции откако му приредија триумфален пречек во Париз и му дадоа луксузно засолниште, бидејќи Меси …

Повеќе »

Детали за заминувањето на Меси од ПСЖ: „Се започна пред еден месец“

УТРОВО L’Equipe објави дека Лионел Меси го напушта ПСЖ на крајот на сезоната по истекот на неговиот договор, а сега оваа информација ја потврди и Фабрицио Романо. Одлуката беше потврдена, а стручњакот за трансфери изнесе неколку важни детали во раскинувањето на соработката меѓу Меси и францускиот шампион. „Таткото на Лео, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лео Меси снимил нова кампања за „Луј Витон“, овој пат без Кристијано Роналдо

Откако кампањата со него и Кристијано Роналдо стана светски хит, Лео Меси повторно е заштитно лице на брендот „Луј Витон“. Овој пат се работи за кампањата Horizons Never End. View this post on Instagram A post shared by Louis Vuitton (@louisvuitton) Меси овој пат е сам во кампањата, во рекламата …

Повеќе »

(ФОТО) УПОРНОСТА СЕ ИСПЛАТЕЛА – Дошол од Аргентина да се сретне со Меси: Антонела го поканила внатре по десет часа чекање пред куќата

Малкумина во светот имаат можност да го видат Лионел Меси во живо, а уште помалку можат да се пофалат дека ќе му подадат рака. Еден од оние кои можеле да го направат тоа е Хуан Полкан, чија упорност и истрајност во желбата да го исполни својот животен сон се исплатела. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОСТИГНАЛ 702. ГОЛА – Меси стана крал на Европа, конечно го престигна Роналдо по бројот на голови

Лионел Меси синоќа конечно го престигна Кристијано Роналдо по бројот на постигнати голови во Европа. Во 26. минута од натпреварот против Ница во 30. коло од француската Лига 1, Лионел Меси го постигна својот 702. гол во европските домашни првенства, купови и европски натпреварувања, престигнувајќи го Кристијано Роналдо. Goal number …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Според ФИФА – Лео Меси е најдобар играч: „Заслугата за трофејот во Катар е на цел тим“

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Лионел Меси ја коментираше наградата за најдобар играч на годината во изборот на ФИФА. View this post on Instagram A post shared by FIFA (@fifa) – Да се ​​биде на овој настан и да се добие награда е чест за мене. Сакам да ги пофалам …

Повеќе »

(ВИДЕО) Магичниот Меси го реши лудиот натпревар на ПСЖ во 95. минута, Нејмар беше изнесен од теренот на носилки

Екипата на ПСЖ го победи Лил со 4:3 во луд натпревар од 24. коло на француската Лига 1, а победничкиот гол го постигна Лионел Меси во 95. минута од натпреварот од слободен удар. ПСЖ брилијантно го отвори натпреварот и поведе со 1:0 во 11. минута со прекрасниот гол на Мбапе, …

Повеќе »