Tag Archives: лекување

(ФОТО) Ништо не е како порано:Оливер Драгојевиќ растажил со признанието за болеста!

На пејачот Оливер Драгојевиќ пред неколку месеци му е дијагностициран тумор на плуќата. Откако пејачот се бори со болеста, а фазите во лекувањето се различни. Според најновите информации, Оливер се чувствува подобро, но и самиот признава дека болеста го уморила. „Да, подобро сум, но не е како порано. Ми недостасува …

Повеќе »

(ФОТО) Марина Туцаковиќ:„Се борам со туморот па до каде ќе стасам…“

„Можам да кажам дека има нешто добро во ова со болеста, тоа е што ја вратив вербата во човечката добрина и благонклоност, а тоа никогаш не е премногу“ напишала Марина Туцаковиќ… „Верувајте, страшно е кога тоа им се случува на други, а кога ќе ви се случи вам некако прифаќате …

Повеќе »

(ФОТО) Кашлање, главоболка, па дури и депресија – се’ може да се излечи со масирање на овие точки

Постои наука наречена рефлексологија. Таа ги проучува биоактивните точки во телото. Источните исцелители веруваат дека причината за сите здравствени проблеми е блокирање на енергетски текови. Активна масажа го отстранува блокирањето и ги враќа енергетски текови. Многу од овие точки се на дланките и прстите.Ако правилно кликнете на посакуваната точка, ефектот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кире Лазаров на испитување во Загреб: Македонија во исчекување!

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров кој на вчерашниот меч со Шпанија се здоби со повреда на задната ложа на десната нога,отпатувал во Загреб каде ќе му бидат извршени детални прегледи, објави спортскиот портал Спортмедиа. Капитенот поради повреда на бутниот мускул на десната нога во 11. минута излезе од игра …

Повеќе »

(ФОТО) Оливер Драгојевиќ прв пат проговорил за состојбата по хемотерапијата и плановите…

По бројните дезинформации околу здравствената состојба на популарниот пејач, Оливер Драгојевиќ,и неговото враќање дома за божиќните празници конечно се огласил и популарниот регионален изведувач… Тој инаку во моментов се наоѓа во својот дом во Сплит заедно со семејството, а во болница оди само на терапија. Балканската музичка легенда Оливер Драгојевиќ …

Повеќе »

Скапо опоравување – но полека оди на подобро: Сопругата на Шумахер продава се’ што не им треба за да го лекува сопругот!

Семејството на Михаел Шумахер мораше да ги продаде приватниот авион од 34,4 милиони евра и луксузниот имот во Трисла, северна од Осло во Норвешка, за 2,8 милиони евра за да ги исплати трошоците за неговото лечење. Седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер, откако падна за време на скијање и ја удри …

Повеќе »

Новиот третман за лекување уништил рак на гради за 11 дена – без хемотерапија!

Иако има уште многу да се направи, истражувачите сметаат дека ова претставува голем чекор во борбата против една од светски најсмртоносните болести. Во истражувањето што професорот Најџел Бандред го претставил на европската конференција за рак на дојката во Амстердам открил дека ја тестирале ефикасноста на лековите познати со име Herceptin …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Оливер Драгојевиќ се огласила по повод болеста на сопругот: „Оливер е супер и ќе биде дома за Божик!“

Оливер Драгојевиќ пред неколку месеци дознал дека е болен од тешка болест. Хрватскиот пејач, кој не се предава и е голем борец, се обидел да го победи ракот на плуќа.Поради тешката болест Оливер одел на хемотерапии, лежел во болница па едно време имаше и вести дека починал или дека е …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Цел живот ќе морам да се борам со мојата болест“

Глумецот Бен Афлек, кој на почетокот на оваа година проговорил за својот долгогодишен проблем со алкохолот, кој довел и’ до распаѓање на неговиот брак со глумицата Џенифер Грнер, се чини одлучил да ја продолжи борбата со својата зависност. И’ покрај тоа што бил на лекување, со желба поради своите деца …

Повеќе »