Tag Archives: лекување

(Рецепт) 3. супер моќни намирници против рак и дијабетес: Измешани заедно го даваат најмоќниот лек на планетата!

Оние кои ги консумираат овие производи, сами или заедно, го намалуваат ризикот од кардиоваскуларни заболувања, дијабетес и карцином… Оние намирници што припаѓаат на супер храна, се оние што ги надминуваат можностите на другите намирници. Три супермоќни производи успеаа да ја докажат својата лековита способност и хранливост, а тие се: куркума, …

Повеќе »

ПРЕЛЕЖАЛЕ КОРОНА А СЕГА ИМААТ НОВ ПРОБЛЕМ: Германските пациенти и’ по излегување од болница продолжиле со лекување!

Медицинските трошоци на германските пациенти кои биле хоспитализирани со ковид-19 се зголемиле во просек за 50 проценти повеќе од вообичаеното откако биле отпуштени од болницата, покажаа податоците на големата осигурителна компанија ДКВ, што е знак дека дури и оние што се опоравиле, се борат да го вратат целосното здравје. Студија …

Повеќе »

(ФОТО) Тајната на Чернобил за која и денес се молчи: Сите пожарникари лекувани во Москва починале, а оние што биле лекуваа во Киев преживеале!

Тоа било вака: Кога се случила експлозијата и големата катастрофа во Чернобил, познато е дека првите специјално озрачени луѓе од таа несреќа биле пожарникари кои дошле да го изгаснат пожарот. Потоа биле пренесени во Москва, во Шестата клиничка болница, да им се укаже помош. Малку е познато дека во Москва …

Повеќе »

Марадона хоспитализиран поради депресија

Легендата на фудбалот, Аргентинецот Диего Армандо Марадона (60) е примен во болница во близина на Буенос Аирес поради симптоми на депресија, само три дена по неговиот 60-ти роденден. АП од добро информиран извор близок до Марадона, кој побарал анонимност, дознал дека здравствената состојба на одличниот фудбалер не е „сериозна“. „Тој …

Повеќе »

(ФОТО) Сопруга на славен кошаркар – Страшни последици од Ковид – 19: „Ги молев докторите да ми ги исклучат апаратите и да ме остават да умрам!“

Горана Табак (50), сопруга на хрватскиот кошаркар Жан Табак, зборуваше за страшното искуство што и го донела короната и се сетила како ги молеше лекарите да ги исклучат апаратите и да ја остават да умре. „Излегов од болницата пред шест месеци, а пред само неколку дена лекарите ми рекоа дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХУМАНОСТА НЕ Е УМРЕНА – ЕДВАЈ СОБРАЛЕ 2. МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА ЌЕРКАТА (1): Канадскиот пар во шок кога им кажале кој ќе ја плати целата процедура!

Канадско семејство, кое со месеци избезумено собирало милиони долари за еднократно лекување со генска терапија за да го спасиат животот на нивната ќерка, третманот го доби бесплатно. Луси Ван Дормал, која сега има 7. месеци, е родена со мускулна атрофија на ‘рбетниот столб (СМА), генетско заболување што предизвикува слабеење на …

Повеќе »

ИСТРАЖУВАЊА – Симптомите на коронавирус се јавуваат по овој редослед

Ова откритие може да им помогне на заразените да се изолираат и навремено да започнат со лекувањето… Истржување од Универзитетот во Јужна Калифорнија успеало да утврди дека симптомите на Ковид-19 често започнуваат по одреден редослед. Ова откритие може да им помогне на заразените од коронавирус да се изолираат и да …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија Трамп: „Моето искуство со Корона!“

Првата дама на САД, Меланија Трамп, напиша есеј, кој потоа беше објавен на официјалната веб-страница на Белата куќа, и беше насловен како „Моето искуство со Ковид-19“. Таа рекла дека времето за кое била болна од Ковид-19 го искористила за размислување, потврдувајќи дека нејзиниот четиринаесетгодишен син Барон исто така се разболел …

Повеќе »

Со притисок на МАЛЕЧКИОТ ПРСТ ослободете се од проблемите со КОСКИТЕ: Еве што се случува кога ќе ги притиснете останатите прсти!

Интересен и едноставен метод. Џин син џицу – е древен облик на јапонска уметност на исцелување, која помага да се балансираат емоциите, благодарение на стимулацијата на точките на рацете. Основата на ова учење се заснова на следниот принцип – секој прст на раката е поврзан со одреден орган на кој …

Повеќе »