Tag Archives: лекува

(Рецепт) Народна медицина – Напиток за лекување на целото тело: Инфузија на живот која ја обновува секоја клетка!

Мајчина душица не е само зачин. Оваа сестрана билка е полна со здрави витамини. Мајчина душичка е полна со витамин Ц, исто така е одличен извор на витаминот А. Содржи бакар, влакна, железо и манган… Студиите покажале дека мајчина душица помага при артритис, ревматизам и гихт. Лечи дигестивни проблеми и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мед и чаша топла вода наутро: Комбинација која ќе ве препороди!

Дали знаете дека комбинацијата на топла вода и мед има повеќекратно корисно влијание врз вашето здравје? Со сигурност знаете дека медот е одличен за здравјето и го препорачуваат многу нутриционисти, но доколку се комбинира со млака вода ќе направи чудо за организмот. Овој пијалок веќе долго време се користи за …

Повеќе »

(Контакт телефони) ТРЕВАР ОД БОСНА ГО „ЗАПАЛИЛ БАЛКАНОТ“: За 40. дена лекува хепатитис, цироза, рак и тумори…Неговиот чај го пие и кралицата Елизабета!

Секој што се претставува себеси како лекар, дури и ‘народен’ – што и да е тоа – мора да сноси одговорност. Не можам да ги земам парите, да му дадам лек и да прекинам со таа приказна. Се борам со пациентите до крај, не ги изневерам и не ги оставам …

Повеќе »

(ФОТО) КОГА СЕ САКА СЕ МОЖЕ – ТВ ШОУ КОЕ ЛЕКУВА: Зависничка од хероин за само три месеци во комуна неверојатно се трансформирала!

Зависноста е разурнувачка. Било да станува збор за дрога, алкохол, цигари, храна или нешто друго, го уништува животот на зависникот но и неговите блиски. За да ја победат зависноста на луѓето им треба професионална помош. Тоа им се нуди на учесниците на британското шоу „The Jeremy Kyle“ кое на бројни …

Повеќе »

(ФОТО) ЧУДО НА ПРИРОДАТА: 7. неверојатни факти за морето на смртта!

Мртво море, Море на смртта и Лотово море се називите за соленото езеро помеѓу Јордан и Израел чие ниво на соленост изнесува дури 33 отсто. Се наоѓа на Блискиот исток помеѓу Јордан и Израел и длабоко е околу 400. метри. Температурата на водата во Мртвото море не се зголемува бидејќи …

Повеќе »

(Рецепт) Млеко и прополис лекува воспаление на белите дробови, кашлање, чир, простата, панкреас: Еве како се користи!

Прополисот во комбинација со млеко лекува повеќе од 10. болести… Прополисот е отпаден производ на пчелите. Оваа супстанција се користи од страна на инсекти за да ги заградат пукнатините, да го дезинфицираат саќето, изолираат и дезинфицираат туѓи објекти заглавени во кошница. Прополисот може да биде од темно кафеава до жолта …

Повеќе »

(ФОТО) Божја билка (семе), единствена запишана во Библијата и Куранот: Ги лекува сите болести, освен смртта!

Народот верува дека е свето и дека го создал Бог за да лекува се’ што би можело да измачува едно човечко битие. Nigella sativa (попозната како ким, црн ким, калињи) е едногодишна билка од семејството Ranunculaceae. Позната по својот плод – црно семе кое се вика црн ким (немојте да …

Повеќе »

(Рецепт) Еве зошто секој дом мора да има „чувар куќа“: Билка која лекува многу болести!

Оваа билка е исклучително лесно да се одгледа и негува бидејќи ги поднесува сите временски услови… Чувар куќа е повеќегодишна билка која може да порасне до 30 сантиметри. Што се однесува до нејзиниот опстанок во природата, таа исто така поднесува ниски и високи температури. Чувар куќа е исклучителна билка која …

Повеќе »

(Рецепт) Славен руски научник го открил најмоќниот природен лек: 4 лажици дневно и болестите, особено ракот, исчезнуваат!

Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а ракот во таквиот организам само се повлекува… Рецептот на рускиот научник, професор Христ Мермерски, многумина го претставуват како револуционерен лек, со кој наводно илјадници луѓе се излекувани од рак. „Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а ракот во таквиот …

Повеќе »