Tag Archives: lejver kup

(ВИДЕО) ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ – МАЖ СЕ ЗАПАЛИЛ НА ЛЕЈВЕР КУПОТ: НАВИВАЧ ВРИСКАЛ ВО АГОНИЈА! Обезбедувањето БРУТАЛНО го изнело од теренот!

Невиден инцидент се случи на првиот ден од Лејвер купот во Лондон. Непознат навивач упаднал на теренот на денот кога Роџер Федерер се збогува со тенисот. Во таа прилика тој буквално се запалил. Обезбедувањето брзо интервенирало, го изгаснале огинот на теренот како и на мажот и брутално го изнеле од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВАКВО НЕШТО СЕ СЛУЧУВА ЕДНАШ ВО ЖИВОТОТ! Големата четворка на собир – Левер купот започнува денес!

Одлични фотографии од Лондон, каде „големата четворка“ одлично се забавува пред почетокот на Лејвер купот Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер дојде на Лејвер купот во Лондон за да ја заврши кариерата, но и да се забавува. Така, во четвртокот, пред гала вечерата во чест на звучниот турнир, Швајцарецот објави фотографија на …

Повеќе »