Tag Archives: Лејди Гага

(ФОТО) Лејди Гага повторно откажа турнеја поради болест:„Скршена сум!“

Гага во рамките на турнејата Joanne требало да настапува во Велика Британија, Швајцарија, Германија, Шведска, Данска и Франција, но остатокот од турнејата е откажан поради болките кои ги трпи… Пејачката Лејди Гага поради „тешки болки“ го откажала остатокот од турнејата, се наведува во изјавата на организаторот на турнејата. „За жал …

Повеќе »

(ФОТО) Дамите на Греми:Рита Ора оставала без здив!

Музичката индустрија покжала поддршка на проектот „Time’s Up“, па токму како колегите од филмската индустрија на доделувањето на Златните глобуси и’ тие на доделувањето на Греми дошле во црно. Рита Ора дефинитивно предизвикала најмногу внимание поради многу предизвикувачкиот фустан, а Лејди Гага успеала да спои елеганција и екстраваганција во толетата …

Повеќе »

(ФОТО) Не очекувала вакви реакции: Поради овие фотки од плажа пејачката ја исмејале

Пејачката Лејди Гага повторно успеала да предизвика бурни реакции во јавноста. Овојпат станува збор за необичниот моден стил кој во најмала рака е – впечатлив. Американската ѕвезда Лејди Гага останува верна на својот ексцентричен моден стил кој овојпат го покажала на плажа во Мајами. Таа искористила сончев ден за излежување …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТЛЗП: Тијана воодушевила во придружба на српските ангели

Тијана Дапчевиќ во синоќешното издание на „Твоето лице звучи познато“ настапила со песната „Milion Reasons” од Лејди Гага но настапот ги воодушевил присутните и поради кореографијата која ја „пополниле“ српски манекенки. Оваа недела во ТЛЗП имало неколку забележителни настапи. Меѓу нив бил и настапот на Тијана Дапчевиќ која ја имитирала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зошто овие пет песни и пејачки се забранети низ светот?

Кога ќе прочитаме дека некоја позната личност направила некој инцидент или „луда“ работа и не е нешто чудно…Но, најчесто тие и својот карактер го внесуваат во музичките видеа… И’, додека некои држави им „прогледуваат низ прсти“, други ги забрануваат нивните песни, па дури и цели албуми. Кејти Пери „Last Friday …

Повеќе »

(ФОТО) Лејди Гага во болница поради сериозни болки!

Познатата пејачка на својот профил на Твитер соопштила дека нема да може да настапи на Rock in Rio музичкиот фестивал во Бразил поради проблеми со здравјето, и потоа објаснила дека е хоспитализирана поради многу болки. Brazil, I'm devastated that I'm not well enough 2 come to Rock In Rio. I …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тренд : Фотографиите на познатите убавици без шминка се лага!?

Споменатиот тренд во теорија звучи одлично, но во пракса нештата се потполно поинакви. Што е најлошо од се’, многу познати дами буквално ја подметнуваат својата наводно природна убавина, а којашто пак ја стекнале со најразлични третмани и зафати – за потоа да ја “продаваат” како природна. Letting the sunshine in …

Повеќе »

Документарецот на Лејди Гага на филмскиот фестивал во Торонто

Лејди Гага како да има тајно име „шок“ па сега изненадува и со документарец. Филмот ќе биде достапен на Нетфликс од 22. септември. Лејди Гага го објави трејлерот за нејзиниот нов документарец. Во новото видео фановите на Гага можат да видат што се случуваше зад сцената, додека мега популарната Лејди …

Повеќе »