Tag Archives: Лејди Гага

(ФОТО) И’ двете се вљубени во ист човек: Вака изгледаше средбата на Лејди Гага и Ирина Шајк

Пред неколку дена во медиумите се појави веста дека пејачката Лејди Гага ја раскинала веридбата со својот менаџер, а наводно се’ поради глумецот Бредли Купер… Веќе со месеци се шушка дека глумецот Бредли Купер и пејачката Лејди Гага откако го снимиле филмот „Ѕвездата е родена“ имаат чувства еден кон друг. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мел Б ја нападнала Гага:„Баш претера, жал ми е за Ирина…“

„Тоа се љубовни погледи, навистина“, рекла Мел Б и смета дека шушкањето за наводната афера помеѓу Лејди Гага и Бредли Купер ќе стане погласна откако пејачката ја прекинала свршувачката со Кристиан Карина… На 91, доделување на Оскари во Лос Ангелес на многумина најдраг момент им бил настапот на Лејди Гага …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Во оскаровското сивило блеснаа само тие: Лејди Гага и Бредли Купер многу емотивно ја изведоа „Shallow“

Цела вечер нивниот настап се очекуваше со нетрпение…Лејди Гага и Бредли Купер уште еднаш покажаа зошто сите чекаа на нив… Филмот „A Star Is Born“ со Лејди Гага и Бредли Купер, кој беше номиниран во неколку категории, доби Оскар за оригинална песна „Shallow“. Тие двајца на 91-то издание на Оскарите, …

Повеќе »

(ФОТО) Екстремно здодевни Оскари 2019:„Зелената книга“ прогласен за најдобар филм!

Да станувало збор само за филмовите годинешното доделување на оскарите веројатно би поминала потполно под радарот. На сета среќа, политичката креативност и промашените одлуки на Академијата го спасија денот. Немавме разигран водител кој би танцувал и би ја испеал воведната песна, би се појавил во доста продуциран скеч и би …

Повеќе »

(ФОТО) Вечерва се доделуваат Оскарите: Статуетки за фаворитите или ќе има изненадувања?

ТВ Телма, со коментар на Миланка Рашиќ, вечерва ексклузивно ќе го пренесува 91-то доделување на филмските награди Оскар.После прошетката по црвениот тепих, која започнува половина час после полноќ, се очекува доделувањето да започне околу 03.часот, по наше време. Оскарот се доделува во 24. категории, а филмот „Ѕвездата е родена“ со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ги покорил „Греми 2019″ а скоро никој и’не знае за него

Свеченото 61-во по ред доделување на американските музички награди „Греми” било одржано вчера во Лос Ангелес. Кантри пејачката Кејси Масгрејвз ја освоила наградата за албум на годината за “Golden Hour”, како и наградата во категоријата за најдобар кантри албум. Освен тоа, освоила и Греми за најдобра кантри песна “Space Cowboy”, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мишел Обама ја изненадила публиката и го украла вниманието на доделувањето на Греми!

Мишел Обама изнеадила со појавувањето на сцената на синоќешното доделување на Греми шокирајќи ја присутната публика која навивала толку гласно што морала по втор пат да го започне својот говор. Обама, во светкав костум, се појавила на сцената на отворањето на доделувањето на наградите со водителката Алиша Кис, Лејди Гагамала …

Повеќе »

(ФОТО) Рами Малек и Лејди Гага победиле на доделувањето на наградите БАФТА…

Неодминливата „Боемска рапсодија“ не брилјирала.Освен наградата на Малек, филмот на контроверзниот режисер Брајан Сингер (53) освоил само уште БАФТА за најдобар звук… Американскиот глумец Рами Малек (37) на уште едно доделување освоил награда за најдобар глумец, а овојпат станува збор за престижната награда која ја доделува британската академија и филмски …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бредли Купер (божем случајно) се појавил на концерт на Лејди Гага во Лас Вегас: Ја воодушевиле публиката но и направиле одлична реклама за „Ѕвездата е родена“

Колку и сакаме да поверуваме во спонтаноста и пријателство, сигурно дека и тоа го има во Холивуд, но кога станува збор за „жежок“ проект кандидиран за неколку Оскари. So @DCfilmgirl and I are in Vegas for the @ladygaga Enigma show and Bradley Cooper just jumped on stage to do “Shallow” …

Повеќе »