Tag Archives: Лејди Гага

(ФОТО) ЕВЕ ЗОШТО СИ ЗАМИНАЛА ИРИНА ШАЈК – Се појавил доказ за бременоста на Лејди Гага: Оваа фотка се шири „како епидемија!“

Лејди Гага и Бредли Купер веќе со месеци се една од главните теми на светските медиуми. После гласините за нивната врска на насловницата на таблоидот „In Touch” се појавила фотографија која ги покренала гласините дека Гага е бремена од Бредли. На оваа фотографија Гага и Бредли позираат прегрнати, а вниманието …

Повеќе »

(ФОТО) Ирина го оставила Бредли поради Гага:„Постојано го обвинуваше!“

„Нема шанси Гага и Бредли да завршат заедно. Не сега – навистина се добри пријатели и постојано зборуваат, но не е во негов стил веднаш да ‘скокне’ во друга врска…“, вели добар познавач на работите помеѓу манекенката Ирина Шајк и Бредли Купер… Веќе неколку дена се „шушка“ дека глумецот Бредли …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ ФУНКЦИОНИРААТ НАЈДОБРО – Бредли Купер и Ирина Шајк во голема криза: „Единствено поради што се заедно е ќеркичката“

Шушкањата дека глумецот Бредли Купер и Ирина Шајк се во големи љубовни проблеми уште еднаш го потврдил нивен голем пријател и нагласил дека се заедно само поради заедничкото дете. Иако неодамна со заедничко одење во продавница за домашни предмети се обиделе да ги смират гласините дека се пред прекинување, Ирина …

Повеќе »

(ВИДЕО) Екран претставува:Анамарија Поповска со кавер на „Always Remember Us This Way“

Од Битола ни доаѓа уште едно талентирано девојче… Станува збор за Анамарија Поповска која реши пред пошироката јавност да се претстави со песната „Always Remember Us This Way“ (A Star Is Born), од Лејди Гага. Инаку, Анамарија има настапувано и на кастинг талент шоуто „Тајно моја“ и на фестивалот „Тралала“, …

Повеќе »

(ФОТО) Гага се соблекувала, а Кети Пери се претворила во лустер

Синоќа во њујоршкиот музеј Метрополитан е одржана Мет Гала. Темата на годинешниот евент гласела Камп: Записи за модата инспирирани од есејот на Сузан Сонтаг од 1964. година кој носел наслов Notes on Camp, при што „Камп“ се дефинира како љубов кон неприродното како уметност  и претерувањето. А како тоа изгледа во …

Повеќе »

(ФОТО) Најскандалозна Мет Гала досега: Лејди Гага на црвениот тепих останала во долна облека!

Во Њујоршкиот Метрополитен Музеј на уметности одржан е најважниот моден настан на годината – Мет Гала. Странските медиуми црвениот тепих на Мет Гала го прогласиле за најскандалоезн досега, а за тоа секако придонела и Лејди Гага, ѕвезда на вечерта која извела стриптиз. Лејди Гага прво се појавила во огромна розева …

Повеќе »

(ФОТО) Лејди Гага повторно љуби – но не Бредли Купер!?

Џереми Рајнер (48) и Лајди Гага (32) наводно многу време минуваат заедно а глумецот е голем вљубеник во музика, што дополнително ги поврзува… Откако непосредно пред годинешното доделување на Оскарите, Лејди Гага ја прекинала свршувачката со Кристијан Карин (50), јавноста собрала два и два и почнала да манипулира со голема …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Таа е „бомба“: Вака руската убавица покажала што мисли за гласините за наводните симпатии дека партнерот со кого има дете е вљубен во друга!

Ирина Шајк во црн костум за капење покажала вајано тело. Оскар еуфоријата заврши, а полека се смируваат и гласините за наводните симпатии помеѓу Лејди Гага и Бредли Купер кои заедно глумат во филмот „Ѕвездата е родена“. За се наведено не се огласувал никој од актерите, како ниту Ирина Шајк,партнерката на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Откриена инспирацијата за оскаровската „Shallow“: Зависност преточена во хит!

Сакале да признаеме или не но големите хитови најчесто имаат некоја позадина која е инспирација за пишување песна… Се чини дека токму искреноста на преживеаното го наоѓа патот до слушателите кои тоа го препознаваат и ја прифаќаат болката која ја носи текстот… За многу кратко време песната Shallow го освои …

Повеќе »