Tag Archives: Лејди Гага

(ВИДЕО) Изведба што ќе ве наежи: „Shallow“ во спортска сала – Не е се’ во изгледот има нешто и во гласот!

Несомнено е дека филмот „Ѕвездата е родена“ со Бредли Купер и Лејди Гага се здоби со светска популарност, како и песната „Shallow“, па во светот настанаа многу кавер верзии… Денес ви донесуваме една која ја пеат момче и девојка, поголемиот дел само во придружба на гитара, во спортска сала, но …

Повеќе »

(ФОТО) Се омажила Лејди Гага; Рекла „ДА“ на јахта

Американските медиуми пренесуваат дека поп ѕвездата Лејди Гага во тајност се омажила за Мајкл Полански, бившиот инвеститор кој моментално работи како извшрен директор на фабриката „Parker Group”. Мајкл и подарил прстен на пејачката, а само неколку часови после свршувачката, се венчале на луксузна јахта. Таа вест ја потврдил и’ извор …

Повеќе »

(ФОТО) ИРИНА ШАЈК БЛЕСКА – ГО ПРЕБОЛЕЛА ХОЛИВУДСКИОТ ШАРМЕР: Сега е во врска со еден познат Италијанец!

Ирина Шајк, една од најубавите жени во светот, не тагувала долго откако се раздели со актерот Бредли Купер, а новите фотографии на кои блеска го потврдуваат тоа. Само пет месеци откако се раздели од холивудскиот шармер, Ирина е „фатена“ со нов маж на една прослава по наградите за најдобри иноватори …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЛЕЈДИ ГАГА „ЈАВНАЛА“ ФАН А ПОТОА ПАДНАЛА ОД БИНАТА: Ужасен пад – цела сала занемела!

Лејди Гага одржала концерт во Лас Вегас, а поради падот од сцената,целиот свет зборува за пејачката. Сето тоа се случило кога таа поканила еден обожавател да и се придружи на сцената. Младиот човек, избран да и направи друштво на Лејди Гаги, бил пресреќен и започнал да ја гушка, по што …

Повеќе »

(ФОТО) БРЕДЛИ КУПЕР ГЛАВЕН ФРАЕР ВО ХОЛИВУД: Гага била само параван за неговата вистинска љубов!

Ако може да им се верува на светските таблоиди Лејди гага била само параван за вистинската љубов на Бредли Купер кој поради колешката ја прекинал врската со светскиот модел Ирина Шајк со која ја има и ќерката Леа… Лејди Гага, сепак, не е девојката со која Бредли Купер е во …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕНКА НА ОСКАРОВСКАТА ТЕМА – Музичар ја тужел Лејди Гага: Тврди дека му ја украла песната

Музичарот аматер Стив Ронсен, ја тужеше пејачката и актерка Лејди Гага за плагијат на песната „Shallow“ и бара мултимилионски надомест, пренесуваат од „Космополитан“. Песната за која тој тврди дека е идентична со неговата се вика „Almost“ и веќе седум години се наоѓа на неговиот Sound Cloud. Песната на Ронсен пред …

Повеќе »

(ФОТО) Со своето богатство од тронот ја симнала Опра: Живее во вила вредна 22,5 милиони долари!

Кога станува збор за парите, таа е вистинска „златна кокошка“. Лејди Гага оваа година на полиците ставила многу награди меѓу кои се највредни и најпрестижни Греми, Оскар и Златен глобус. По неа не „се откачиле“ само нејзините „малечки чудовишта“ туку целиот свет. Таа е популарна скоро една деценија, а 2019. …

Повеќе »

(ФОТО) ЛЕЈДИ ГАГА Е ПОВТОРНО ВЉУБЕНА – Но, не во Бредли Купер!

Лејди Гага има нов дечко и тоа не е Бредли Купер. Американските и британските таблоиди се распишувале за врската на Гага и аудиоинженерот Ден Хортон. Додека целито свет зборувал за нејзината наводно романтична врска со Бредли Купер, Гага се гледала со Хортон кој е нејзин соработник од минатата година. Парот …

Повеќе »

(ФОТО) ИРИНА БИЛА ВО ПРАВО: Лејди Гага се вселила кај Бредли Купер!

Холивудскиот глумец и режисер Бредли Купер и понатаму се наоѓа во центарот на вниманието откако ја прекинал долгогодишната врска со руската манекенка Ирина Шајк. Како што пишува американскиот магазин „In Touch” Бредли се подготвува на заеднички живот со пејачката Лејди Гага со која го поврзуваат уште од снимањето на филмот …

Повеќе »