Tag Archives: Лејди Гага

Лејди Гага со своето име повторно испишала историја

Поп-sвездата Лејди Гага влезе во историјата на доделувањето на Американските музички награди, и стана првата жена што ја добила наградата за најдобар уметник на ЕДМ. Според странските медиуми, категоријата најдобар изведувач на ЕДМ, или категоријата најдобар уметник по електронска музика, досега беше претежно резервирана за мажи. Не дека жените не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лејди Гага е најнаградуван МТВ уметник во историјата

По вчерашното доделување на наградите на МТВ ЕМА – односно европските награди на МТВ, поп-sвездата Лејди Гага стана најнаградуваната уметница од оваа франшиза во историјата. Поп-sвездата вчера доби две нови награди – за најдобар поп-артист и за најдобар уметник од Америка. Со вкупно 70. награди во рамките на целиот синџир …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОРАДИ КОРОНА ВИРУС  Доделувањето на МТВ наградите одржано виртуелно

Јужнокорејскиот машки бенд ја освои наградата за најдобра песна „Dynamite“ Во неделата се одржаа виртуелни „MTV Europe Music Awards“, на кои триумфираа К-поп суперsвездите БТС со четири награди. Јужнокорејскиот машки бенд ја освои наградата за најдобра песна, „Dynamite“, а тие исто така доминираа во категориите најдобар бенд, најдобар виртуелен лајв …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Многу славни личности му честитале на Бајден: „Не ги лути Џо туку црномурна девојка!“

Многу познати лица ги искористија социјалните мрежи за да му честитаат на Џо Бајден за победата на претседателските избори во САД. Актерот Самуел Л. Џексон објави фотографија на Инстаграм на која се гледа една од неговите сцени од филмот, а над тоа пишува „Тие не се лути за Џо, туку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лејди Гага: „Секој ден размислувам за самоубиство!“

Во новото интервју за Си-Би-Ес, поп-sвездата Лејди Гага зборувала за своето ментално здравје, изјавувајќи дека хроничната депресија ја спречувала да го сними неодамна објавениот студиски албум „Хроматика“. Таа исто така изјавила дека размислува за самоубиство секој ден. „Тотално се откажав од себе. Мразам да бидам славна. Се чувствувам истрошено и …

Повеќе »

(ФОТО) Врзување, гризење, бичување: Бизарни секс фетиши на познатите – за кои отворено зборуваат!

Сексуалната револуција во забавната индустрија одамна помина. Денес, големите холивудски sвезди не ги кријат своите најинтимни и најбизарни фетиши, туку отворено зборуваат за нив и ги користат за пополнување на новинарските колумни. Пејачот Рики Мартин изјавил дека сака да уринира над неговиот сопруг, Лејди Гага обожава кога ќе ја „грицкаат“, …

Повеќе »

(ФОТО) Лејди Гага ептен се опуштила: Со широк „дукс“ се обидела да го скрие стомакот!

Папараците, во саботата, „ја уловиле“ пејачката Лејди Гага кога излегувала од ресторан со своето момче Мајкл Полански во исклучително необична облека. Имено, таа носела само широка маица под која стомакот и бил толку видлив што многумина веднаш помислиле дека е бремена, јавуваат странските медиуми. Маицата потполно ги покрила шорцевите кои …

Повеќе »

(ФОТО) Лејди Гага не личи на себе: Запуштена на прошетка во Холивуд

Лејди Гага изгледа го остави гламурозното издание за концерти, видео записи и за црвениот тепих. Пејачката Лејди Гага го издаде својот шести албум во петокот, дури 12. години по нејзиниот деби албум „Fame“ што ја лансираше во sвездената орбита. Нема нови балади на новиот албум, а со тоа и музичката …

Повеќе »

(ФОТО) Бесната пејачка го нападнала претседателот: „Ти си будала, потребни ни се промени!“

„Имам многу да кажам за ова, но првото нешто што сакам да го кажам е дека се плашам дека ќе предизвикам гнев, иако тие емоции се оправдани“. Вака пејачката ја започнала својата објава во која претседателот Трамп го нарекла „расистичка будала“. Во долгата изјава, Лејди Гага се осврнала на смртта …

Повеќе »