Tag Archives: лејди ди

(ВИДЕО) Дали Кристен Стјуарт е добра Лејди Ди? Објавен трејлер за филмот „Спенсер“

Објавен е трејлер за долгоочекуваниот филм за животот на принцезата Дијана, „Спенсер“, во кој глуми Кристен Стјуарт. Премиерата на филмот е на 3. септември на Венецискиот филмски фестивал. Филмот говори за викенд што Дијана го поминала во Сандрингам за време на Божиќните празници во 1991. година. Потоа, таа донела одлука …

Повеќе »

(ФОТО) Вилијам и Хари заедно на споменикот на нивната мајка – лејди Ди!

И покрај бројните шпекулаци браќата, принцовите Вилијам и Хари биле заедно на откривањето на споменикот на нивната мајка која денес би наполнила 60. години. Принцот Вилијам вчера ги однел децата да го видам споменикот посветен на нивната баба. Принцот Хари на својот профил на Инстаграм објавил фотографија на местото каде …

Повеќе »

(ФОТО) Новиот филм за лејди Ди нема да му се допадне на кралското семејство!

Претстојниот филм „Спенсер“ за животот на покојната британска принцеза Дајана, за кој многу се зборува во последно време, нема да им се допадне на членовите на кралското семејство. Барем така тврди експертот за биографија Роберт Џобсон, кој многу добро ја познавал принцезата Дијана и затоа сега вели дека незадоволството на …

Повеќе »

(ФОТО) Откриено кој ќе ја глуми принцезата Дијана во најновиот филм

Филмот наречен „Спенсер“ за популарната Лејди Ди ќе се снима следната година, а принцезата Дијана ќе ја глуми актерката Кристен Стјуарт. „Одлучивме да влеземе во приказната за идентитетот, за тоа како жената одеднаш ќе одлучи дека еден ден нема да стане кралица“, раскажал Ларен за порталот „Deadline“.Сценариотого потпишува Стивен најт …

Повеќе »

(ФОТО) „Принцеза на народот“: 10 работи кои можеме да ги научиме од принцезата Дијана!

Минала скоро 21. година од трагичната смрт на принцезата Дијана. Да ја избегнеше кобната несреќа денес би го прославила 57. роденден. Да се потсетиме на неколку нејзини мудри изјави… Велшката принцеза Дијана, најпозната како лејди Ди, денес би го прославила својот 57. роденден. Сопругата на престолонаследникот Чарлс била една од …

Повеќе »