Tag Archives: лажен профил

Мајка објавила предупредување откако фотографиите од нејзините деца биле украдени од нејзиниот Инстаграм профил

МЕРЕДИТ Стил (35) на Инстаграм споделувала детали за нејзиното секојдневие со сопругот Марк и нивните деца на возраст од 11 и 9 години. Таа објавувала семејни фотографии и набрзо собрала илјадници следбеници. Но, тогаш наишла на лажен профил, кој и ги украл фотографиите. Се згрозила кога сфатила дека странец објавил …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА МОЖЕ ДА ИМ СЕ СЛУЧИ НА СИТЕ! Девојката отворила профил на сајт за запознавање и доживеала СТРАШНА ситуација

Бројот на луѓе на апликациите за запознавање експоненцијално порасна во последниве години. Затоа виртуелниот свет станува се поопасен, па никогаш не знаете што може да ве чека откако ќе му пристапите. Една девојка доживеала ужасна ситуација кога сакала да најде сродна душа преку апликација за запознавање, а тоа може да …

Повеќе »